46 461 eur jednému človeku?!? Nehoráznosť najvyššieho zrna…

peniaze - euro„Odmeny, ktoré dosahujú aj 28 eur na hodinu, nie sú jedinou štedrou položkou v projekte, ktorý zmluvou uzavrelo ministerstvo školstva s Výskumným ústavom detskej psychológie a patopsychológie. Len rozpočet na hlavného manažéra projektu podľa rozpočtu projektu na 33 mesiacov je 46 461 eur.“ dočítal som sa

Najskôr som sa chcel pridať k rozhorčeným reakciám niektorých učiteľov, no než som tak urobil, vzal som kalkulačku a vydelil:

46 461 : 33 = 1407,909091

Viete, mal som možnosť byť súčasťou jedného národného projektu a pamätám si svoju vtedajšiu šéfku (tiež zastávala pozíciu hlavnej manažérky projektu), ktorá bola v práci od nevidím do nevidím, lebo riešila milión vecí od úplných triviálností ako kontrola pracovných výkazov zamestnancov, až po verejné obstarávania plné „nášliapných mín“ a „hláv XXII“… Pravdu? Tých 1400 eur (predpokladám v hrubom) sa mi vo svetle spomínanej skúsenosti vôbec nezdá veľa, ba možno by som povedal, že si tá pozícia zaslúži aj viac. Nepoznám podstatu projektu ako takého, ani jeho význam pre naše školstvo, takže nehodnotím efektivitu vynaloženia finančných prostriedkov ako takých a už vôbec nie projekt ako celok.

To jediné, čo som chcel týmto príspevkom povedať, je, že niekedy veci nemusia byť tak, ako sa nám na prvý pohľad javia…

 

PS: A niekedy ani tak, ako sa nám javia na pohľad druhý. Čím chcem povedať, že sa môžem v tomto mojom texte pokojne mýliť na celej čiare. 🙂

PPS: Je mi jasné, že by článok so spravodlivým rozhorčením zaznamenal v učiteľskej obci omnoho väčší ohlas, no nemohol som si pomôcť.

 

Ilustračný obrázok: onlyhdwallpapers.com

Autor článku: Dávid Králik

Share
Tento obsah bol zaradený v Čo na to teta školníčka a označkovaný ako , , . Zálohujte si trvalý odkaz.

2 odpovede na 46 461 eur jednému človeku?!? Nehoráznosť najvyššieho zrna…

  1. Renáta Gazdová povedal:

    Mnoho ľudí je v práci od vidím do nevidím a ani zďaleka nezarobí 1400 eur. Takže asi tak 🙂

  2. Soňa Puterková povedal:

    tu: https://docs.google.com/file/d/0B-55vGn6L4agRW93MWlvZU8xOEU/edit , str. 74. Hlavný manažér projektu je zároveň riaditeľ inštitúcie. Funkcia manažéra v projekte je na polovičný úväzok, cca 20 hod./týždeň, mzda 17 €/ hod. Teda vykonáva to popri riadnom zamestnaní riaditeľa VÚ detskej psychológie a patopsychológie. Zvyčajne sú hlavní manažéri viacerých projektov naraz (4 – 5) a súčasne vedú inštitúciu, takže ťažko sa budú projektu venovať “od nevidím do nevidím”. Na vec je treba pozrieť sa radšej aj dvakrát, až potom sa chytiť klávesnice.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *