…a až ti narastú krídla, bude čas vrátiť sa domov…

...a až ti narastú krídla, bude čas vrátiť sa domov... Baruška AlgayerováPrekvapene naňho hľadím a nervózne prešľapujúc v duchu prehrabujem neporiadok svojich myšlienok. Vždy som mal toľko otázok a teraz…

Načo chceš klásť otázky, keď odpovede na ne sú v každom z nás? Teda aj v tebe…

Mám strach, že sa táto chvíľa čoskoro skončí. Možno zazvoní telefón, alebo len ktosi zabuchne hlasno bránu… To, čo je skutočné, pretrvá večne. A to ostatné, to si večnosť nezaslúži.

Váham. Odísť, či ostať… Ak chceš odísť, odíď. Ak chceš zostať, zostaň. No nikdy nezostávaj, ak chceš ísť, a neodchádzaj, ak chceš zostať.

Si zvláštny, akoby si nepochádzal odnikiaľ… Neposudzuj človeka podľa spoločenstva, z ktorého pochádza, no snaž sa svojimi skutkami meniť pohľad na spoločenstvo, z ktorého pochádzaš ty.

Často stojím na križovatke a neviem, kadiaľ ďalej… Cesta, ktorou kráčaš má mnoho alternatív, no cieľ je Jediný.

Dnes som mal veľmi zlý deň. Cítim sa unavený, nepotrebný, porazený… Každá porážka môže byť víťazstvom a každé víťazstvo môže znamenať tvoj pád. V konečnom dôsledku je na každom z nás, kedy je porazený a kedy víťazí.

Chcem ju získať… Vo vzťahu je oveľa jednoduchšie čosi dosiahnuť, než to udržať a zveľaďovať. Iskru vykrešeš úderom dvoch kameňov, no oheň – oheň udržíš, len ak bude dostatok dreva a vôľa prikladať.

Čím viac získavam, tým menej nechávam pre druhých… Ak však získam, súčasne prijímam zodpovednosť za získané.

Zmena je údajne život… Len zmena, ktorá prichádza z vnútra môže byť účinná. A súčasne iba zmena, ktorá sa v konečnom dôsledku prejaví aj navonok, dáva týmto prejavom zmysel svojej existencii.

Ale aký mám vlastne byť?… Buď rozhodný, nie však slepý! Buď udatný, nie však krutý! Buď prezieravý, nie však podozrievavý! Buď milujúci, nie však priťažký!

A hlavne…

Buď SKUTOČNÝ, lebo iba to SKUTOČNÉ si zaslúži pretrvávať VEČNE a nikdy nezaniknúť.

Tento článok bol pôvodne uverejnený na http://davidkralik.blog.sme.sk/c/55718/a-az-ti-narastu-kridla-bude-cas-vratit-sa-domov.html

Autor článku: Dávid Králik

Share
Tento obsah bol zaradený v Srdcovky (čerešne) z blogu SME a označkovaný ako , , , , , , , , , . Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *