Aké sú moje odpovede na “referendové otázky”? 3 krát ÁNO, ALE!

referendumPred nejakým časom mi jeden známy poslal leták „3 krát ÁNO pre rodinu“ s odporúčaním, že ho mám poslať všetkým svojim známym. Rozhodol som sa namiesto spamovania cez email poslať ďalej prostredníctvom iní.sk. Posielam teda 😉

 

I.)

Súhlasíte s tým, aby sa manželstvom nemohlo nazývať žiadne iné spolužitie osôb okrem zväzku medzi jedným mužom a jednou ženou?

Myslím, že táto otázka je zbytočná, keďže čosi podobné už v zákone je. Ale k tejto téme mám niečo, čo by stálo za vyriešenie. Tak, ak dovolíte, poopravím otázku:

Súhlasíte s tým, aby sa manželstvom nemohlo nazývať žiadne iné spolužitie osôb okrem zväzku medzi jedným mužom a jednou ženou a súčasne, že aj páry rovnakého pohlavia majú právo na oficiálne uzavretie partnerského zväzku  (nech už sa volá registrované partnerstvo, alebo nejako inak, ale s právami a povinnosťami, aké majú partneri v manželstve)?

ÁNO


II.)

Súhlasíte s tým, aby párom, alebo skupinám osôb rovnakého pohlavia nebolo umožnené osvojenie (adopcia) detí a ich následná výchova?

Nepoznám fakty, ktoré by hovorili pre, alebo proti, tak stavím na vlastnú intuíciu a tá mi vraví, že to, čo každé dieťa potrebuje zo všetkého najviac, je láska a bezpečie. Poopravím teda pôvodnú otázku:

Súhlasíte s tým, aby párom, alebo skupinám akéhokoľvek pohlavia, u ktorých absentuje láska navzájom, či k deťom a súčasne nedokážu vytvoriť doma prostredie harmónie a bezpečia, nebolo umožnené osvojenie (adopcia) detí a ich následná výchova?

ÁNO


III.)

Súhlasíte s tým, aby školy nemohli vyžadovať účasť detí na vyučovaní v oblasti sexuálneho správania či eutanázie, ak ich rodičia, alebo deti samé nesúhlasia s obsahom vyučovania?

Keď tak nad tým rozmýšľam, tak je to len polovičaté riešenie. Prečo sa to týka len sexuálnej výchovy a eutanázie? Veď to je diskriminácia voči ostatným veciam, ktorým sa v škole deti POVINNE venujú. Čo ak nesúhlasím ako rodič s tým, že sa majú moje deti učiť o Hlinkovi a Tisovi? Alebo ešte všeobecnejšie, čo ak nesúhlasím s tým, že majú moje deti naspamäť ovládať a vedieť vymenovať názvy chemických prvkov? Viete, osobne to považujem za blbosť 🙂 Alebo, čo ak dieťa samé nesúhlasí, že sa musí to a to naučiť, veď si to môže kedykoľvek vygoogliť? Takže, do tretice malá úprava pôvodnej otázky:

Súhlasíte s tým, aby školy nemohli vyžadovať účasť detí na vyučovaní v akejkoľvek oblasti akéhokoľvek predmetu, ak ich rodičia, alebo deti samé nesúhlasia s obsahom vyučovania?

ÁNO*


 

Takže, ako som už bol býval spomínal v nadpise, za mňa trikrát ÁNO, ALE v inak formulovaných otázkach. Nuž a nakoľko sú, podľa mňa, pôvodné “referendové otázky” nedostatočné a tiež nesprávne naformulované, referenda 7.februára sa nezúčastním.

 

Autor: Dávid Králik


*Na našich školách sa učí kopec hovadín a toto je cesta, ako tú skostnatenú skulptúru, ktorá tu prežíva od čias Rakúsko – Uhorska, rozbiť na márne kúsky a vytvoriť tak priestor na niečo zmysluplné. Áno, je mi jasné, že to bude riadny bordel a chaos, ale tak školstvo je v takom stave, že už nie je možnosť ho jednoducho „opraviť“. Treba len zbúrať a na zelenej lúke postaviť nanovo 😉

Share
Tento obsah bol zaradený v Zo života (nielen hmyzu) a označkovaný ako , , , . Zálohujte si trvalý odkaz.

Jedna odpoveď na Aké sú moje odpovede na “referendové otázky”? 3 krát ÁNO, ALE!

  1. Luba povedal:

    Este , David, prosim, dopln vyber aj pre ucitelov. 🙂 Tiez sa mi obcas do skoly- aki ucitelje- nechce. Potom najdem a zmenim dovod “preco” … A idem. Riesenia hladam s detmi. No priznavam, ze niektore temy ucim len preto, ze musim. Su v podstate pre mna kreativnou vyzvou, ale… rada by som si vyberala- spolu s detmi a rodicmi. 😉 Najradsej tak, aby schopnost vediet si vybrat a ist na najlepsi osobny vykon, pricom sa v takom procese naucime respektovat jedinecnost volieb ostatnych a inspirujeme sa navzajom, nakazime sa nadsenim, aby taka schopnost bola bwznou pre skolu konciace deti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.