Ako mi mlieko pomohlo pochopiť

mliekoStretol som na zastávke mlieko. Dali sme sa do reči. Pospomínali sme na staré časy a bolo to fajn.

Dobre, dobre, mlieko nebolo skutočným mliekom, ale bol to Pali, ktorého som (m)učil pred piatimi rokmi. Mliekom som ho nazval len preto, že to bola prvá vec, ktorú som si pri stretnutí vybavil. Vtedy sme získali nejaký grant na natočenie eko filmu. Film sa vola Príbeh starej plechovky a išlo o to, že každé dieťa bolo nejakým odpadkom a rozprávalo svoj príbeh. Počas natáčania sme poupratovali les a bola to taká optimistická príhoda.

Vraj, čo robím. „Stále som uletený. Robil som chvíľu v IUVENTE, teraz neziskovka a tiež som založil školu a napísal knižku, ktorá začína epizódou, ako sme vtedy jedli v škole hmyz.“ Pamätal si aj to.

On je na gympli a darí sa mu dobre. Akurát nedávno čosi hľadal a našiel CD, ktoré sme spolu nahrávali.

Jednou z najkrajších vecí, aké poznám, je stretávanie bývalých žiakov… človek pri každom takom stretnutí dostáva šancu pochopiť, že nie je všetko stratené a každý z nás môže zmeniť svet. 😉

Autor článku: Dávid Králik

Share
Tento obsah bol zaradený v Čo na to teta školníčka, Zo života (nielen hmyzu) a označkovaný ako . Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.