Ako sa v praxi prejaví rozhodnutie prijímať žiakov na stredné školy podľa priemeru?

priemer - doleMyslím, že pôsobenie v škole ma naučilo, že niet nad praktickú a dobre zrozumiteľnú ukážku. Toto pochopí aj dement. Takže, aký bude dôsledok rozhodnutia, že po novom sa na gymnáziá nedostanú žiaci s horším priemerom ako 2 a na stredné odborné školy s horším ako 2,75?

Protokol o skúške - 1

Protokol o skúške - 2

Odpoveď je zjavná. Zmení sa vzorec na výpočet priemeru. 😉

PS: Áno, viem, moje názorné ukážky sú z komisionálnych skúšok, no verte, princíp bude rovnaký. Lebo skúšky sa menia, ale dôvody a silné (finančné) argumenty ostávajú. 🙁

Autor príspevku: Dávid Králik

Share
Tento obsah bol zaradený v Čo na to teta školníčka a označkovaný ako , , , . Zálohujte si trvalý odkaz.

5 odpovedí na Ako sa v praxi prejaví rozhodnutie prijímať žiakov na stredné školy podľa priemeru?

 1. Monika Karolčíková povedal:

  Keď si odmyslím ten priemer a výslednú známku, tak mne to pripadá ako čistý protest zo strany študenta. Výchovy by nemali byť známkované. Keď si spomeniem na telocvik mojej dcéry, študenti občas necvičili a učiteľ tiež moc neprotestoval. Ako si ich naučili a čo im dovolili, tak mali. Obidve strany sa učili veľmi rýchlo. Obojstranná spokojnosť.

 2. Anton povedal:

  Nerobme nič. To bude najlepšie. Však 23 rokov úpadku školstva stále nedosiahlo na dno. Chudáci, čo “za hnusného komunizmu” prešli školami, strednými odbornými a nie gympľami a v pohode prešli aj VŠkami a dnes dokonca zamestnávajú o to skôr, že mali prax a nie teóriu. Dajme všetkých štvorkárov na gymple, však ono to musí byť presne tak, ako vy poviete .. dajme mu gympeľ, čo ak sa zlepší .. ono to nemôže byť opačne .. dajme mu strednú a ak sa zlepší, nič mu nebráni ísť ďalej. Nie, musí to byť tak, lebo medveď. Ani keby 1000 podnikateľov a ľudí povedalo, že gymple nie sú samospása a že odtiaľ ide v dnešnej dobe už podpriemer, ktorý je hanbou nazývať gympliarmi, tak ani to by nepomohlo. Kde sa prax hrabe na jediné názory učiteľa. Viete, je absolútne jasné, že doterajší ministri urobili prd makový, ale je presne rovnako jasné, že tým tak doničili zmýšľanie učiteľov, že ani jedna strana sa nedá počúvať. Preto to je takto: učitelia bojujú proti ministrom a ministri proti učiteľom .. a zvyšok verejnosti na to s prepáčením prdí, lebo obe strany sú TOTÁLNE MIMO a nemajú šancu si to uvedomiť… Ale len tak ďalej, pohadzujte sa navzájom, to nám treba čo najviac.

  PS: jeden príklad (či už spôsobu spriemerovania alebo “úspešného štvorkára na gympli”) je to isté, ako tvrdenie, že jeden vrah zabíjal nožom a teraz zakážeme všetkým nože. Ste vraj inteligencia, ale keď čítam niektoré tieto články, celkom chápem, prečo už učiteľský stav nepožíva úctu ako kedysi. Lebo si slepo naháňa svoj chvost 🙁 Ale držím palce … aby konečne sa našiel niekto, kto vás, obe strany, vytiahne z toho vzájomného marazmu, do ktorého ste spadli… Lebo to konečne bude na osoh celému školstvu. Nie tieto slepé výkriky…

 3. Monika Karolčíková povedal:

  Dávid, každý robí chyby, aj učitelia. Ale ak si naozaj učil a správal sa k svojim žiakom a kolegom tak, ako to píšeš v tých tvojich blogoch, alebo si sa o to aspoň snažil, tak to nebude len o tom, že si najváženejší človek, ktorého poznáš. 🙂 Bude to o úcte a rešpekte žiakov, ktorých si učil alebo si sa stretol s nimi na tých vašich akciách. Učitelia sa neustále sťažujú, že nemajú dostatočnú úctu a postavenie v spoločnosti. Možno sa mýlim, ale kolektívna úcta neexistuje. Je úcta žiaka-študenta ku konkrétnemu učiteľovi, ale nie úcta k povolaniu. Ja uznávam len jedinú kolektívnu úctu, a to je úcta k životu a ku všetkému živému a neživému. Život mi dal veľa tvrdých lekcií a ja si nebudem nikdy vážiť ľudí ako celok, ani učiteľov ako skupinu, mnohí si to nezaslúžia. A učitelia pokojne môžu vypisovať na FB a v tlači, že si ich ľudia a spločnosť neváži. Možno by sa mali zamyslieť prečo.

  A čo sa týka tých známok, nie je známka ako známka, vedomosti rovnako ohodnotených žiakov z rôznych škôl sú často odlišné a normatív je veľmi zlý pán. Ale to je téma na román. Držím palce.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.