Ako to dopadne, keď učiteľ pošle študentov do pekla..

čajka

“Choďte do pekla,“ oznámil som prísne a tí nešťastní študenti sa odobrali kade ľahšie..

A nejaký čas potom robili niečo, čo skutočne nemajú radi/nenávidia. Keď sa vrátili, poslal som ich do „neba“, aby sa venovali niečomu, čo majú skutočne radi.

– – –

Uvažujem nad tým už dlhšie. Prečo si vlastne my ľudia volíme peklo? Prečo robíme celý život niečo, čo skutočne nemáme radi? Veď je to šialené. Strávime denne v práci 8 hodín a nie sme tam radi? Nemáme radi veci, ktoré tam máme robiť? Vnímame ako trest/nutnosť/povinnosť, prísť do práce? To predsa nemôžeme myslieť vážne! Popravde, aj by som napísal: to predsa nie je normálne!

 

Hm…a ako to dopadne, keď učiteľ pošle študentov do pekla, moji milí mladí priatelia?

 

…dnes, keď sme sa lúčili, videl som partiu skvelých ľudí, videl som múdrosť, videl som ľudskosť, videl som nádej, videl som jas v očiach, videl som…vás…ďakujem 😉

 

Adios

Ps: A nezabudnite, ak vám niekto bude tvrdiť, že nedokážete lietať…

 

Autor príspevku: Dávid Králik

Share
Tento obsah bol zaradený v Čo na to teta školníčka, Zo života (nielen hmyzu). Zálohujte si trvalý odkaz.

3 odpovede na Ako to dopadne, keď učiteľ pošle študentov do pekla..

  1. Odpoveď povedal:

    Dobrý deň,
    tak v práci niektorí sú radi a niektorí nie. Záleží na osobnosti a osobností, ktoré obklopujú človeka. Ja som pracoval jednu dobu ako technik vo firme, kde ma preradili na iné, no nazvime do oddelenie. A tam to šlo všetko dole vodou lebo tam narýchlo zohnali nových ľudí – operátorov, čo boli žiaľ tak hlúpy ľudia, ktorí sa dokázali rozprávať jedine o sexe, alkohole, fajčení a pri tom ešte neustále nadávali a teraz ako môže človek byť rád v práci, kde ho obklopujú takýto ľudia ?! Ktorí sa navyše k nemu správajú ako k idiotovi a pri tom sa im slušne snaží dať najavo, že je v práci a berie to ako zábavu, ale zároveň má k tomu profesionálny vzťah, no tí ľudia to nepochopili a neustále boli nepríjemný. Pokiaľ bude väčšia časť našej civilizácie takáto hlúpa ešte aj budúcnosti keď budú existovať nové generácie rovnakým spôsobom, tak sa toho veľa nezlepší. Každopádne každý človek je zdrojom svojho šťastia alebo nešťastia. A realita sa momentálne stáva pre mňa niečo ako hľadať neustále spôsoby vrhania svetla do ríši tieňov.

  2. Spätné upozornenie: Nedokážem pracovať ako väčšina ostatných, nedokážem normálne pracovať! | ini.sk - alternatíva k rutine

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.