Andrej Solár: ADDWORK – prvá kariérna pomoc pre študentov a absolventov

ADDWORK - logoŠtudáci, neviete sa rozhodnúť pre školu alebo pre povolanie? Ľahká pomoc. Môžete si prečítať brožúrky škôl, ísť na deň otvorených dverí, posurfovať na internete, popýtať sa… Ale najlepšie urobíte, ak budete sledovať ADDWORK. Pýtal som sa zakladateľa projektu:

Tibor: Ahoj, Andrej. Tak čo to teda ten ADDWORK je?

Andrej: Ahoj Tibor. Addwork je “prvá kariérna pomoc” pre študentov a absolventov. Má za úlohu pomôcť mladým ľuďom vybrať si ich nadchádzajúcu prácu prostredníctvom videí. V týchto videách sa popisujú jednotlivé pracovné pozície (čo je náplňou práce, ako vyzerá prac. deň, aké sú +/-, akú školu treba/netreba študovať, aké schopnosti treba na výkon danej práce a iné). Ďalšou časťou je vzdelávanie mladých ľudí v oblasti jednotlivých druhov pracovných pomerov, t. z. čo je trvalý pracovný pomer (TPP), živnosť a aký je medzi nimi rozdiel. A vôbec tém, ktoré sú v danom momente aktuálne. Veľmi zaujímavou časťou addworku bude zdieľanie pracovných pozícií (cez programy odporúčania vo firmách) medzi priateľmi. Chceme ukázať mladým ľuďom, že môžu využiť svoje kontakty na niečo viac, ako len na chatovanie na sociálnych sieťach.

Andrej Solár o projekte ADDWORK (Stanica Žilina - Záriečie)

Tibor: Ako ti to celé napadlo?

Andrej: Začalo to, keď som skončil vysokú školu a išiel som o 7 ráno na úrad práce. Nevedel som, aké mám možnosti, čo môžem robiť a ako to bude celé vyzerať. Podstatnú rolu v tom zohrala aj moja priateľka, ktorá mala rovnaké otázky o rok neskôr.

Tibor: Čo chceš dosiahnuť? Máš už nejaké väčšie ciele? Chystáš web addwork.eu a názov i koncovka naznačujú, že to asi nebude len slovenská záležitosť… 🙂

Andrej: Ciele boli, sú a vždy budú ambiciózne. 🙂 Nechcem predbiehať, ale uvažuješ správnym smerom.

Tibor: Podľa čoho si vyberáš ľudí, ktorých vo videách spovedáš? A pýtaš sa ľudí len z Bratislavy, alebo za nimi cestuješ aj ďalej?

Andrej: Snažíme sa vyberať ľudí, o ktorých si myslíme, že sú profesionálmi v tom, čo robia. Pre nás je podstatné, aby účinkujúci odovzdali potrebné informácie mladším. Samozrejme radi uvítame každé doporučenie a miesto natáčania nehrá rolu.

ADDWORK - ľudia

Tibor: Natáčaš a spracovávaš všetko sám, alebo ti niekto pomáha?

Andrej: Tím okolo addworku postupne rastie, čo mňa osobne nesmierne teší. Zo začiatku to však bolo one-man-show v mojom podaní.

Tibor: Som presvedčený, že takýto projekt pomôže študentom ale aj rodičom a učiteľom. Ja som teda veľmi rád, že vznikol. Už si ale dostal nejakú spätnú väzbu aj od ostatných (fanúšikov)? Ako sa ADDWORK páči?

Andrej: Addwork je tu pre vás všetkých. Chceme, aby ste si našli na addworku to, čo hľadáte. Čím viac spätnej väzby od vás dostaneme, tým viac bude addwork po Vašom. Konštruktívnej spätnej väzby nie je nikdy dosť. 🙂 Zatiaľ sa tešíme, že addwork má kladné ohlasy.

Andrej Solár o projekte ADDWORK (Stanica Žilina - Záriečie)

Tibor: Čo ešte chystáš? Máš v pláne konkrétne povolania, pracovné oblasti?

Andrej: V pláne je natáčať pracovné pozície, o ktoré bude záujem. Preto budeme radi, keď si nájdeme na fan page správy od vás s pozíciami, ktoré chcete vy vidieť. Koniec koncov, addwork je tu práve pre vás.

Tibor: Ďakujem za rozhovor a prajem úspešný štart. 🙂

Share
Tento obsah bol zaradený v Čo to hovoríte? a označkovaný ako , , , , , . Zálohujte si trvalý odkaz.

Jedna odpoveď na Andrej Solár: ADDWORK – prvá kariérna pomoc pre študentov a absolventov

  1. Spätné upozornenie: Zuzana Suchová (corobim.sk): S našim projektom plánujeme chodiť do škôl | ini.sk - alternatíva k rutine

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.