Blinker

List - zatmeniePo jedenástich dňoch sa vraciam z Budapešti, kde som rozhodoval na Majstrovstvách Európy v šerme. Cesta odsýpa rýchlo až do chvíle, kedy schádzam z diaľnice na cestu s jedným jazdným pruhom. Predo mnou sa terigá kamión. Vlečiem sa teda za ním. Odrazu vyhodí blinker, čím obvykle kamionisti dávajú znamenie autám za sebou, ktoré dobre nevidia cestu pred nimi, že ich možno predbehnúť. Vyhodím blinker, podradím a chystám sa ho predbehnúť…

A potom už šlo všetko veľmi rýchlo. Napravo sa mihla tabuľa, že bude čoskoro odbočka. Okamžite mi napadlo, že možno kamionista vôbec nedával znamenie, len skrátka predčasne vyhodil smerovku. V tej istej chvíli prefrčal v protismere kamión. Stačilo tak málo a všetko by odrazu skončilo. Akoby niekto stiahol roletu.

Viete, rád by som napísal román. Už mám v hlave niekoľko nosných príbehov aj drobných epizód. „Kedy začneš písať,“ spýtala sa ma žena nedávno. „V lete,“ odpovedal som.

Myslím, že začnem písať ešte dnes… škoda každého premárneného dňa, priatelia, lebo človek nikdy nevie, či náhodou už zajtra nepríde niekto stiahnuť roletu…

Autor článku: Dávid Králik

Share
Tento obsah bol zaradený v Zo života (nielen hmyzu) a označkovaný ako , . Zálohujte si trvalý odkaz.

Jedna odpoveď na Blinker

  1. Spätné upozornenie: Milá Janka, kde udělali soudruzi z NDR chybu? | ini.sk - alternatíva k rutine

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.