Čaplovič priznal šafárenie s autami a zvažuje odstúpenie

Čaplovič dojazdilBRATISLAVA. Závažné pochybenia pri správe vozového parku Ministerstva školstva zistila kontrola, ktorú urobili po článkoch v denníku SME.

Stankovský, ktorý v októbri 2012 podpísal zmluvu o prenájme Audi A6 od firmy Jirka Malchárka za 3-tisíc eur mesačne, dostal okamžite po odhalení tejto skutočnosti hodinovú výpoveď. Podľa ministra išlo o profesionálne zlyhanie, ktoré si v práci nemôžu dovoliť noví zamestnanci ani dlhoroční pracovníci.

Rezort školstva bude pokračovať v hĺbkovom audite vozového parku v súvislosti s jeho správou a servisnými službami. V tejto súvislosti preto nevylučuje ďalšie prepúšťanie zodpovedných, ba ani trestnoprávnu dohru.

Aj samotný minister školstva Dušan Čaplovič zvažuje odstúpenie. Dôvodom nie je len odhalené šafárenie s „ministerskými“ autami, ale aj ďalšie „prehmaty“ a celkové nezvládanie rezortu.

– – –

…áno, máte pravdu, tento text je nepravdivý a pôvodne znel celkom inak. Ale musíte uznať, že by moje znenie v civilizovanom svete disponujúcom aspoň minimálnou dávkou politickej korektnosti, bolo omnoho pravdepodobnejšie…

Ilustračný obrázok: pixabay.com

Autor článku: Stanislav Krutý

Share
Tento obsah bol zaradený v Na poli tyká a označkovaný ako , , . Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *