Dražba IV. (Vy doma ešte nemáte obraz od skutočného anjela?)

ini.sk - logo - DRAŽBABaruška je dievčatko s Downovým syndrómom. Teda vlastne inak. Začnime tým, čo je skutočne podstatné. Je to úžasne talentovaná, deväťročná maliarka*.

Pravidelne kupujeme Notabene a nie je výnimkou, že máme doma dve, či tri rovnaké čísla, keďže je skvelé, že je to istým spôsobom možnosť pre bezdomovcov začať pracovať. V aprílovom čísle, tiež už máme dve (…„ja viem, že už si včera jedno kúpil, ale keď ten pán na Antolskej bol taký slušný,“ vraví mamina na vysvetlenie… :)), sme narazili na článok o malej Baruške a jej mame. Baruška sa napriek svojmu postihnutiu vôbec nefláka, skôr naopak. Okrem učenia sa totiž venuje maľovaniu úžasných obrazov a momentálne pripravuje veľkú výstavu v Bratislave. A Baruškina maminka? Tá Barborku pravidelne (m)učí 🙂 a napriek tomu, že je sama na invalidnom dôchodku (detská mozgová obrna), dokázala pre svoju dcérku spraviť taký domov, o akom mnohé deti našej spoločnosti ani len nesnívajú. (Viac nájdete v Notabene :))

Baruška - Východ slnka

Baruška – Východ slnka

„Čo keby sme si kúpili Baruškin obraz?“ pýtam sa po prečítaní článku. Mamine sa roztiahli kútiky do úsmevu: „Alebo dva?“ Tak ma zas pretromfla, ale vôbec mi to nevadí. 🙂 Sadol som za počítač a už aj surfujem a hľadám nejaký kontakt na Barušku a jej maminku, keďže v článku akosi zabudli na možnosť, že bude chcieť niekto aj viac, než si iba prečítať.

Baruška - Život

Baruška – Život

„Áno, prosím?“ ozvalo sa v telefóne. Hlas znel úžasne pokojne. „Dobrý deň, ja… včera som vám písal mail a …no viete, tie Baruškine obrazy sú úplne úžasné. Radi by sme si …ehm… nejaký kúpili, ak to je možné a ešte by som rád aj napísal o vás aj o dcérke na blog, lebo…“ zostal som v pomykove, „no skrátka, keď som čítal váš príbeh v Notebene… no, zdá sa mi to úžasné.“ Čo sa dialo vzápätí, aspoň u mňa je neopísateľné. Nepamätám si presne slová, ktoré som počul v telefóne, ale cítil som len dobro, úžasnú energiu a lásku. Tak si predstavujem, že sa budem cítiť, keď raz stretnem anjela. Alebo, žeby som ho už stretol?

Baruška - Vodná hladina

Baruška – Vodná hladina

Kdesi v Biblii sa píše, že sme všetci (ľudia) časťami jedného tela. (Možno sa to v Biblii píše trošku inak, ale takto nejako som to pochopil :))

Tak si teda vravím: Ak som súčasťou takého tela, ktorého súčasťou sú aj Baruška a jej mamina, je to pre mňa obrovská česť.

(Text uverejnený pôvodne na blog.sme.sk: http://davidkralik.blog.sme.sk/c/45353/Anjeli-su-skutocni-dnes-som-s-jednym-telefonoval.html)

*Baruška je dnes samozrejme o poznanie staršia (text bol písaný v apríli 2006 ;)).

Dámy a páni… Začíname dnešnú DRAŽBU!

Predmetom dražby na UTOROK 4.2.2014 je obraz maľovaný akrylom na plátne a má rozmery 50×70 cm.

Víťaz má opäť na výber tri možnosti, komu pomôcť. Sumu, ktorú má uhradiť za vydražený predmet, môže uhradiť buď na účet Márie Pau (je aj viac ciest, ako poslať Márii peniaze, nájdete v predchádzajúcej dražbe), alebo na Dobrého anjela, alebo na účet Červený nos Clowndoctors (pretože smiech pomáha ;))… Nám samozrejme stačí len potvrdenie o zaplatení a vydražená vec je vaša. Takže, hor sa na vec!

Riadime sa pravidlami, ktoré si môžete prečítať na ini.sk/drazba.

Vyvolávacia cena 3,00 eurá (slovom tri eurá)

Baruška - Slnečnica v červenom šate

Baruška – Slnečnica v červenom šate

Kto dá viac?

…Uf, ja chmuľo, takmer by som zabudol na to hlavné… obraz, ktorý dnes máte možnosť získať, je obrazom (od) skutočného anjela…

Autor: Dávid Králik

Share
Tento obsah bol zaradený v Zo života (nielen hmyzu) a označkovaný ako , , , , . Zálohujte si trvalý odkaz.

12 odpovedí na Dražba IV. (Vy doma ešte nemáte obraz od skutočného anjela?)

 1. Monika Karolčíková povedal:

  Wau, klobúk dole! Krásne obrázky. 🙂

 2. anna povedal:

  5,- € , pre začiatok, nech to fičí!!!
  veľký obdiv maliarke a veľa-veľa síl Majke!!!!!!

 3. anna povedal:

  pardon, nevidela som predchádzajúcu ponuku,
  tak 10,- €, pre dnešok 🙂

 4. Brano povedal:

  Krasny obraz, ponukam 10 Eur

 5. Anka povedal:

  20 €

 6. Beata povedal:

  25 €

 7. Anka povedal:

  30 Eur
  a Majke veľa síl!

 8. Anka povedal:

  30 Eur druhýkrát
  nikto ma neprebije?
  už sa teším, umelkyni želám ešte veľa krásnych inšpirácií,
  a Majke veľa-veľa síl, ktoré tak veľmi potrebuje!

 9. Rasto povedal:

  skúsim 33€

Komentáre sú uzavreté.