Dvadsiate prikázanie (alebo dvadsiata vec, čo mi na fakulte nepovedali, ale povedať mali)

triedna kniha - stranaNedávno som spísal devätnásť vecí, ktoré mi zabudli povedať v rámci mojej prípravy na povolanie učiteľa. Včera som si s hrôzou uvedomil, že je tu ešte čosi, čo by mali študenti učiteľstva a nie len študenti, vedieť…

 

 

V čase, keď som bol mladý a pojašený Králik, nastúpil som ako učiteľ na jednej obyčajnej škole. Počas úvodnej porady prvého stupňa sme sa venovali aj vypisovaniu pedagogickej dokumentácie, mimo iného vyškrtávaniu prázdnych okienok. „Okienka, ktoré ste nevyplnili, vyčiarknite zľava zdola,“ znela inštrukcia. Ako inak, pojašený Králik vyčiarkol naopak (síce zľava, ale začínal hore) a triednu knihu musel prepísať. Chvalabohu, že bol iba začiatok školského roku a prepisoval iba niekoľko úvodných strán.

Dnes je zo mňa starý a pojašený Králik a viem, že žiadne pravidlo, ktoré by nariaďovalo, či máte škrtať sprava, alebo zľava, zhora, alebo zdola neexistuje, a preto k pôvodným devätnástim veciam dodatočne pridávam aj dvadsiatu:

20) Ak vám vedenie, alebo aj sám minister povie, aby ste prepísali triednu knihu, lebo ste vyškrtali nepotrebné kolónky nesprávnym spôsobom, nerobte to. Je to konina, ktorá nie je daná žiadnym oficiálne platným univerzálnym predpisom, či nariadením.

Podobných stupídne absurdných zbytočností sa na našich školách robí kvantum. Zaťažujú učiteľov, demotivujú ich a ubíjajú. Ak sa dá, pošlite, prosím, túto info o “správnom vyškrtávaní” všetkým súčasným aj budúcim učiteľom, nech je tých absurdít na našich školách v blízkej budúcnosti aspoň o jednu menej. 😉

Autor článku: Dávid Králik

Share
Tento obsah bol zaradený v Čo na to teta školníčka a označkovaný ako , , , , . Zálohujte si trvalý odkaz.

2 odpovede na Dvadsiate prikázanie (alebo dvadsiata vec, čo mi na fakulte nepovedali, ale povedať mali)

  1. demagogia povedal:

    tuto demagogiu som mohla vidiet na zaciatku skolskeho roka, pri prvom rodicovskom zdruzeni…. uplne odveci cele sablonovane skolstvo..

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.