Jedna strana, jedna poisťovňa, jeden šport (Made in Čaplovič)

Čaplovič - Koeficient športuPrečo likvidovať len vzdelávanie, keď sa dá aj šport… hm…

Tutohľa som sa dočítal, že…

…Materiál rieši taktiež implementovanie nového modelu financovania športu, ktorý pozostáva nielen z rozpočtov ministerstiev a iných verejných zdrojov (prostriedky EÚ, výroba a vysielanie športu vo verejnoprávnych médiách, výnosy tipovacích súťaží na športové výsledky), ale aj zo súkromných zdrojov (dary, zmluvy, výnosy z charitatívnych lotérií) či vlastných zdrojov športovcov a športových organizácií. Finančné prostriedky budú rozdelené medzi národné športové zväzy podľa koeficientu úmernému spoločenskému významu športov, ktorý sa vypočíta nasledovne:

Koeficient športu = Športový úspech x Záujem o šport…

Ak tomu správne rozumiem, možno povedať, že „veľké“ športy ako futbal či hokej, ktoré sa tešia extrémnemu záujmu detí a mládeže, sú už vopred víťazmi a držiteľmi najlepšieho koeficientu, lebo „malé športy“ prevalcujú kvantitou? Alebo sa skúsim spýtať ešte polopatistickejšie, aby ste porozumeli aj vy, pán minister: Ak môj zverenec, ktorého trápim od šiestich rokov v telocvični vyhrá po štrnástich rokoch driny majstrovstvá sveta v šerme, nikdy v tejto rovnici nemá šancu dosiahnuť rovnako vysoký koeficient športu pre šerm ako futbalisti, nakoľko šerm nie je až taká masovka? (Šerm som vybral ako príklad, keďže sa ma to týka, hovoríme aj o mnohých ďalších „malých“ športoch…)

Aká je pointa tohto rozhodnutia? Že ak mali veľké športy doteraz dotácie sto miliónov a „malé“ dva, odteraz dostanú „veľkáči“ stodva a „malkáči“ veľké h…?

Jedna strana, jedna poisťovňa, jeden šport… práci česť, pán minister. 🙁

 

PS: Pán Čaplovič, bolo by fajn, keby ste nabudúce trochu rozmýšľali, než niečo zase rozhodnete…

PPS: Ešte drobnosť, pán Čaplovič, vedeli ste o tom, že šerm je jedným z prvých olympijských športov?

PPPS: Len aby nedošlo k omylu, decká trénujem zadarmo, platia len pár eur mesačne za prenájom telocvične, čiže sa nebavíme o peniazoch, ktoré by mali prísť mne do vrecka…

PPPPS: Ešte drobnosť. Viem, že tento nápad vzišiel od predchádzajúcej vlády ako snaha zaviesť poriadok v „bordeli“, ktorý panoval v prerozdeľovaní peňazí v oblasti športu a myslím, že ten úmysel je správny. No prevedenie nie. Do budúcna by zrejme nebolo od veci, vždy zvážiť dôsledky rozhodnutí skôr, než sa tieto rozhodnutia spravia. A to ako v prípade vlastných, tak i prebratých nápadov…

Autor článku: Dávid Králik

Share
Tento obsah bol zaradený v Čo na to teta školníčka, Na poli tyká a označkovaný ako , , . Zálohujte si trvalý odkaz.

Jedna odpoveď na Jedna strana, jedna poisťovňa, jeden šport (Made in Čaplovič)

  1. hugohugo povedal:

    David, teraz si nezabil klinec po hlavicke ale ,,KLINCISKO”! Skoda ale, ze to sudruh archeolog nebude citat.
    (y)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *