Mal som kolegyňu,

chľastosmerktorá chľastala. Nie len doma, ale aj v škole, v čase vyučovania. Dokonca raz zaspala v budove školy na schodoch. Zo školy ju samozrejme vyhodili.

Včera boli na schôdzi parlamentu opití poslanci (viď video: Zo smerákov tiahne alkohol). Rozmýšľal som, v čom je rozdiel? Poslanec je predsa rovnaký človek ako ktorýkoľvek učiteľ. Nie je to žiaden nadčlovek, nie je o nič viac…*. Je platený z mojich daní a ja chcem, aby pracoval naplno a s čistou hlavou. Preto žiadam, aby počnúc dnešným dňom, začali námatkové kontroly. Kedykoľvek ku ktorémukoľvek poslancovi môže pristúpiť nezávislý kontrolór s testerom a zistiť, či nepil.

V prípade, že sa u daného poslanca zistí prítomnosť alkoholu, resp. sa tento odmietne podrobiť dychovej skúške, žiadam okamžite prepustiť! Na hodinu! Takéhoto človeka ja zo svojich daní platiť NECHCEM!

Howgh!

 Autor článku: Dávid Králik

* Keď tak nad tým uvažujem, pre mňa je poslanec ďaleko menej ako Učiteľ 😉

Share
Tento obsah bol zaradený v Čo na to teta školníčka a označkovaný ako . Zálohujte si trvalý odkaz.

9 odpovedí na Mal som kolegyňu,

 1. Anka Chlupíková povedal:

  Toto je čiastkový krok. Neviem, či by priviedol k očiste. Ja by som si priala, aby poslanci stratili akúkoľvek imunitu a začali byť trestnoprávne zodpovední ako bežní občania republiky. Nič viac, nič menej. Len rovnoprávne s ľuďmi. Poslanci predsa nie sú nadľudia. Aj oni sú len občania jednej malej republiky. Nevidím dôvod na imunitu a obchádzanie zákona. Ak v parlamente budú ľudia, ktorí si vážia zákony, ktoré vydávajú a budú ich dodržiavať, až vtedy môže učiteľ konať svoju prácu dobre aj v škole pri výchove detí a ukazovať im vzory. Preto – v zmysle zákona. Pre všetkých rovnako.

 2. Soňa Puterková povedal:

  Pre mňa sú takíto poslanci ďaleko menej než ktokoľvek slušný v tomto štáte.

 3. m8642 povedal:

  Poslanec sa neda “prepustit”, pretoze nie je zamestnancom. Poslanec ani len nema sefa ktory by ho mohol “prepustit”. To nie je slovickarenie, jednoducho poslanec a zamestnanec maju rozne ulohy. Zamestnanec plni pokyny zamestnavatela, a ked ich plni zle tak ho mozu prepustit. Poslanec ale reprezentuje svojich volicov. Kedze mame na Slovensku slusny pocet ludi ktori sa pravidelne opijaju, ich reprezentantmi v parlamente su poslanci ktori sa tiez opijaju. To je v poriadku, tak funguje demokracia. Nie je to idealny system, ale lepsi zatial nevymysleli. Ak by sme z parlamentu zacali vyhadzovat ludi, ktorych spravanie sa nam nepaci, uz by to nebola demokracia, ale diktatura. Mozno prvi by leteli opilci, ziadna velka skoda. Potom mozno homosexuali, potom mensiny, potom ti ktori nepomahaju “budovat republiku”…

  • Peter povedal:

   Dávať do jednej roviny ožranov v práci s tými, ktorí ” nepomáhajú budovať” je typické.. typické pre dnešné Slovensko, a je to jeden z dôvodov, prečo ožrani v parlamete ( tak ako včera poslanci za SMER) v práci slopú. Bývalý komunista Paška to korunoval vyhlásením, kde de facto povolil poslancom slopať. Slovensko pod vládou bývalých komunistov, ktorí sa etablovali v strane SMER, dostalo SR na level, aký nikto pred časom nepredpokladal. Privatizačný projekt ziskovej časti SPP si píše JaT a diktuje vláde SR ako má privatizovať. 83 kolesíkovcov nemá vlastnú vôľu a hlasuje podľa palca Laššákovej. Predsedu strany a zároveň predsedu vlády nahrajú, ako sa vystatuje koľko miliónov zohnal na úplatky vlastnou hlavou a ten istý predseda vlády Fico, sa rozváža s milenkou v luxusnom aute, ktoré si SMER kúpil za dane občanov. V troch najvyšších ústavných funkciách sú traja bývalí komunisti, z ktorých prvý prezident republiky pošliapava ústavu a nevie ani artikulovať. Druhý, Paška sa chváli tým, že o novembri 89 ani nevie lebo kachličkoval kúpelnu, nadáva na kapitalizmus a zároven je podla ORSR registrovaný vo vyše 10 firmách oberajúcich štát cez zdravotníctvo. Tretí, predseda vlády Fico, je snád najsmutnejšia figúra. Každá jeho druhá vety je klamstvo, a za jeho vlády sa Slovenkso dostalo do rekordného zadlženia. Za to oligarchovia, ktorí založili stranu Smer ( Brhel, Široký, JandT) bohatnú doslova zo dňa na deň. a Fico, ich lokaj, s nimi..cez hodinky za milion s ktorými sa pretŕča až po bývanie v luxuse Bonaparte, sa Fico už ani nesnží skrývať luxus, aký si z platu nikdy nemohol dovoliť.

 4. david2366 povedal:

  pekné, ale trochu si rypnem: ja bysom si zas prial, aby všetci čo tu blogujete že “ja takých ľudí zo svojich daní platiť nechcem” už konečne tie dane prestali platiť. máte na to odvahu? lebo ked ich každý mesiac/rok zas a znovu platíte, tak sa nezmení nič a takéto výkriky sú pokrytecké. neplať a keď nás bude milión, tak sa niečo zmení. minimálne ti zostane viac v peňaženke, nie?

  • Lea povedal:

   Ja uz dane neplatim na Slovensku.Odisla som zo Slovenska a bez reptania platim dane v state,v ktorom zijem a pracujem.Za tie moje dane mam zabezpecene sluzby o ktorych moze obcan platiaci dane na Slovensku len snivat.Okrem toho krajina v ktorej pracujem a zijem nie je taky bananistan,zakony platia pre kazdeho rovnako, nezavisle od toho ako hlboko ma do vrecka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.