Milý… super milý… neuveriteľný vodič autobusu

„I´m sorry, which bus is going to the Bewleys Hotel, at Ballsbridge?“ „That one!“ zahlásil pánko na letisku a už som sa aj viezol. Práve sme prechádzali centrom, keď sa k vodičovi naklonil mladý turista a pýtal sa ho, kedy budeme na tej a tej zastávke. Prekvapený vodič pokrútil hlavou a zahlásil, že spomínanú zastávku nemá v rámci svojej trasy.

Na najbližšej zastávke zavolal nešťastníka aj s partnerkou k sebe. Ukázal im zastávku, ktorá bola vzdialená asi 100 metrov cez ulicu a povedal, že odtiaľ pôjde o chvíľu autobus, ktorý ich dovezie presne tam, kam chcú. Je milý, napadlo mi… koniec koncov, nemusel to vôbec riešiť.

O pár minút neskôr, keď sme míňali autobus v protismere, zamával a zastavil. Aj autobus oproti zastal. Vodič stiahol okienko a vysvetlil druhému vodičovi, že na nasledujúcej zastávke ho čaká párik turistov. Vraj ich má vziať bezplatne, lebo došlo k omylu ešte na letisku a oni nie vlastnou vinou nastúpili na nesprávny autobus. Čo milý! Super milý je tento vodič… toto už naozaj nemusel.

Opúšťali sme centrum a mne napadlo… “Sorry, are you going to the Bewleys Hotel, at Ballsbridge?“ „No,“ odpovedal mi a okamžite ma zalial studený pot. „Zaplatil som si lístok na autobus, ktorý ma odviezol bohvie kam a teraz som stratený kdesi v Dubline,“ sotva mi táto myšlienka prebehla hlavou, ozval sa vodič. Vraj, má už len dve zastávky a potom ma môže hodiť na ten hotel. Že to síce potrvá ešte nejakú pol hodinku, ale aspoň sa nebudem musieť na vlastnú päsť tralalákať naprieč celým mestom… “Vy ste neuveriteľný,“ vyhŕkol som vďačne a on? Spokojne pochechtával až mu bruško nadskakovalo. O pol hodinku sme boli na mieste. Vystúpil som a poďakoval, ešte stále neveriac, že je čosi podobné možné. „Hm a možno to nebol obyčajný človek, ale kúzelný deduško z rozprávky,“ napadlo mi, keď som mu mával spred hotela…

… A možno ani my nemusíme byť obyčajnými ľuďmi… možno len občas stačí urobiť viac, než je bežné a očakávané…

Autor článku: Dávid Králik

Share
Tento obsah bol zaradený v Zo života (nielen hmyzu) a označkovaný ako , . Zálohujte si trvalý odkaz.

Jedna odpoveď na Milý… super milý… neuveriteľný vodič autobusu

  1. Kto som? :) povedal:

    Super story 🙂 až tak, že som sa pozastavil nad tým, kto vlastne som, a ako sa správam ja. Alee našťastie som prišiel k záveru, že som neni až taký zlý (-;

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *