Mobil pre každého

PhonebloksMobil – skladačka by mohol pomôcť pri znižovaní elektronického odpadu a zároveň by poskytol najlepšie možné riešenie pre každého používateľa…

Väčšina z nás to pozná: Dnes je bežné, že ak už baterka nevydrží dlho, nekúpime si novú baterku, ale rovno nový mobil. Ak sa pokazí nejaká časť (komponent), nedáme mobil opraviť, ale kúpime si nový. Ak potrebujeme novšiu/rýchlejšiu verziu Bluetooth, nevymeníme si komponent, ktorý sa o to stará, ale kúpime si nový mobil. Proste to tak je lacnejšie a pohodlnejšie a išli by sme proti vlastnej peňaženke, ak by sme to chceli zmeniť. Starý mobil nemusíme vyhodiť, ale aj tak sa často stáva, že nakoniec skončí v odpade…

Takýto megakonzumný spôsob používania mobilov nie je práve ohľaduplný voči životnému prostrediu, a tak holandský dizajnér Dave Hakkens zobrazil myšlienku Phoneblo(c)ks, ktorá tento veľký svetový problém rieši:

Úžasné, no nie? Je to myšlienka hodná podpory. Nezaberie vám to veľa času, tak hor sa do toho! 😉

Ďakujeme.

Autor článku: Tibor Repček

Share
Tento obsah bol zaradený v Zábava zabáva, Zo života (nielen hmyzu) a označkovaný ako , , , , , , . Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.