Nehoráznosť a drzosť slovenských učiteľov nemá hranice!

UČITELIA… Majú odmeny vo výške trinásteho platu, teraz majú prázdniny, potom pár dní odučia, už koncom januára majú zase prázdniny a čochvíľa ďalšie – jarné… nuž a tak to pokračuje celý rok. Dostali kopec benefitov a dostávajú ďalšie, no i napriek tomu stále hrozia štrajkom. A akoby to nestačilo, tlačia ma, aby som namiesto skutočných zmien spravil len pár papierových…

Vážený pán minister, presne takto na mňa zapôsobilo to, čo ste povedali…

 

Povedali ste:Ja čakám a som zvedavý, aké boli tohto roku priemerné odmeny v školstve. Za minulý rok to bolo 700 eur, to znamená takmer jeden, nazvime to, trinásty plat,

Znelo tak trochu ako: Učitelia, ktorí sa sťažujú, akí sú chudáci, dostali trinásty plat!


Povedali ste:Viem, že pred rokom to bolo dosť rozdielne medzi samosprávnymi krajmi, niektoré dávali odmeny, niektoré dávali menšie. Tento rok sme nerobili nejaký prehľad, ale mám pocit, že napríklad Trenčianska “vucka” bola pripravená uvoľniť nejaké peniaze,”

Znelo tak trochu ako: S tým trinástym platom neklamem, ba ani nezavádzam, nepoviem vám, milí občania, ktoré „vucky“, ale mám taký pocit, že Trenčín… z „mám taký pocit“ by sa mohlo čoskoro stať „počul som“, z „počul som“ by mohlo byť „je všeobecne známe“, z „je všeobecne známe“ je to len krok ku „všetci vedia“, že Trenčín a ďalšie… Takže trinásty plat je oficiálne potvrdený!


Povedali ste:Uvedomte si, že končia zimné prázdniny. Učitelia nastupujú 8. januára do zamestnania, potom sú krátke polročné, potom sú jarné prázdniny, potom sú veľkonočné, tých prázdnin je neúrekom. Ja to akceptujem, ale musia si uvedomiť, že majú isté benefity, ktoré získali a získavajú na rozdiel od iných zamestnancov,

Znelo tak trochu ako: Chvíľu odučia a hneď majú prázdniny, ktorých je neúrekom počas celého roku…takmer má človek pocit, že počet dní, ktoré musia odučiť, je výrazne menší ako počet tých, ktoré sú učitelia doma a váľajú si šunky! A k tomuto „leháru“ dostávajú učitelia okrem štandardného platu a trinásteho platu ešte mnoho benefitov!


Povedali ste:Tento návrh je myslím neadekvátny, aby sme dali len niečo na papier a nemalo by to kvalitu. Nech nežiadajú zmeny za dva týždne, keď 20 rokov mlčali,

Znelo tak trochu ako: Pýtate sa, prečo ja, dobrý pán minister, nemôžem robiť skutočne kvalitné zmeny smerujúce ku kvalitnému školstvu? Lebo ma zlí učitelia tlačia, aby som spravil papierové zmeny!


A ako znel celý váš odkaz verejnosti?

UČITELIA… Majú odmeny vo výške trinásteho platu, teraz majú prázdniny, potom pár dní odučia, už koncom januára majú zase prázdniny a čochvíľa ďalšie, jarné… nuž a tak to pokračuje celý rok. Dostali kopec benefitov a dostávajú ďalšie, no i napriek tomu stále hrozia štrajkom. A akoby to nestačilo, tlačia ma, aby som namiesto skutočných zmien spravil len pár papierových… Nehoráznosť a drzosť slovenských učiteľov nemá hranice!

 

Vážený pán minister, čo keby ste sa prestali venovať demagógii a štvaniu verejnosti proti učiteľom a miesto toho začali skutočne systematicky pracovať na tom, aby sa školstvo pohlo vpred. Lebo od marca ubehlo pekných pár mesiacov a okrem pár zbrklých (často chybných) krokov a hŕby demagogických žvástov ste nepredviedli celkom NIČ!

Autor článku: Dávid Králik

Share
Tento obsah bol zaradený v Na poli tyká a označkovaný ako , . Zálohujte si trvalý odkaz.

10 odpovedí na Nehoráznosť a drzosť slovenských učiteľov nemá hranice!

 1. hugohugo povedal:

  velmi dobre rozpisane, ze to musi pochopit aj clovek s IQ Ministra skolstva – Caplovica, ktory svojimy vyrokmi, zacina pomalicky dobiehat nasho firemneho pretekara Seatovica, trtusiaceho sa v prezidentskom palaci

 2. PRVOU POZIADAVKOU STRAJKUJUCICH MALO BYT povedal:

  ODVOLANIE TOHTO NESCHOPNEHO PANAKA, ktory stve ludi proti nim. A ak to doteraz nebolo, tak by to mali rychlo medzi poziadavky pridat.

 3. Mimikry povedal:

  To pán minister vytrúsili len preto, aby si verejnosť nevšimla, že do dnešného dňa neboli schválené nové platové tabuľky +5%, ktoré hrdo na stránke vlády potvrdzuje pán premiér.
  Nie sú prejednané ani v materiáloch vlády, ani na portály právnych informácii, ani na ministertve a logicky, ani v zbierke zákonov:) Takže sľúbených 5% do taríf od 1.1.2013 ťažko bude….preto toto vyhlásenie pána ministra:)

 4. Ucitelia - Platy povedal:

  Ucil som, pracu som mal rad, uz neucim, robim IT. Mam vystudovanu informatiku – fyziku plus statnicu z anglickeho jazyka. 3 roky v UK takze viem dokonca aj hovorit po anglicky. Aj som ucil INF+FYZ+ANJ. Moje schopnosti si stat pred dvoma rokmi cenil na 460e v cistom mesacne! Riaditelka si ich sice cenila na viac, ale zazrak tiez nevedela urobit.
  Moja manzelka robi nekvalifikovane, neuslo sa jej dost kvalifikovanych hodin. Tiez ma statnicu z AJ. Teraz si zase nieco doraba, mozno jej to pomoze. Donesie domov 330e mesacne. S detmi to vie, stale nejake vystupenie, stale doma nieco pripravuje. Nestiham kupovat naplne do tlaciarne co som kupil za 200e, tlaci detom materialy. V skole jej totiz povedali, ze co tolko tlaci na skolskej tlaciarni. Vedel by som knihu napisat o zlom stave skolstva…
  Nase skolstvo = takmer cele zle
  Caplovic = je mi z neho zle

 5. prazdniny povedal:

  … a treba povedať, že tie závidené prázdniny si musíme odrobiť. Ja ich niekedy nechcem, lebo si nemôžem zobrať dovolenku kedy chcem, napr. kedy sú dovolenkové pobyty mimo sezóny lacnejšie, alebo kedy nie je sneh – ja sedím doma.

  • s nami sa takto nebabrú ako s učitelmi povedal:

   …tak chod robit niečo iné…..Vy až potom dostanete rozum ked Vás Ten ktorý pre Vás nemá ani mena riadne zriedi a poprepúšťa.Potom keď padnete na papulu zbadáte ako Vám bolo dobre a zobrali by ste robotu späť aj o 100 éčok menšiu…no cesty späť nebude. Ó… ako Vám bolo dobre dopotial, pokial neprišiel Ficko.Kolko Vám pridal na plate Eugen Jurzyca?

 6. Pakomil povedal:

  Ale Caplovic je pokrytec, uvidime ake odmeny si odklepne.. sam pre seba..
  nech ide ucit, ak im tak zavidi, a odovzda svoju stolicku inemu, kompetentnejsemiu, ALE NA TOTO CAPLOVIC NEMAS GULE, VSAK ???

 7. Nehoráznosť a drzosť... povedal:

  Páni ministri školstva i financií to majú pomýlené: 13 plat? A to ako k tomu došli? Výsledkom: štatistika je presný súčet nepresných údajov. Lebo len tak viem vnímať ich klamstvo ako pravdu. Ak na najvyšších miestach “rozdávali” odmeny nad pár tisíc eur, potom súhlasím: štatisticky každý učiteľ je nad priemerom platov bežných ľudí, ktorým sa o trinástom plate môže iba snívať. Lenže, čuduj sa svete, vrana vrane oči kole! Tak na rovinu: Koľkých že to máme v tak malom štátiku poslancov? 150! Štatisticky to vychádza, že by mala byť polovica… Najmúdrejší z najmúdrejších, bez tzv. “skúšobnej doby”, s platmi o ktorých snívajú aj Gréci (rozumej obyčajní ľudia), s laptommi za tisíce, s “odstupným” (a za čo?) po prehratých voľbách, s kanceláriami, ktoré platia daňoví poplatníci, s poradcami, ktorí nevedia ani len radiť, s možnosťami podnikania, o ktorých učiteľ musí len snívať (lebo ani počas toľkých voľných dní a prázdnin – pán Čaplovič – nemajú na to voľný čas), so “zľavenkami” v parlamentnom bufete (!), s výhodami v cestovaní, s krížovkami a so sudoku v laviciach parlamentu bez štipky hanby, že nepracuje v pracovnej dobe, s nedodržiavaním pracovnej morálky (skúsil by učiteľ nereagovať na zvonček!), tvárením sa nad tvorom obyčajným, že ho má tak “na háku”, lebo on je Veľký – prepáčte, skoro som zabudol – POSLANEC! Tak o čom to hovoríte páni ministri? Štatisticky: parlament je vyťažený maximálne na 50 % a jeho zaneprázdnenosťou sa tváriaci “tiežposlanci” majú – mimo štatistiky – 5-10 násobok priemerného platu učiteľa!
  Čísla nepustia, ale štatisticky od vzniku samostatanosti ste tam, kde ste, páni poslanci a ich ministri, na hovno.

 8. Tu je link aby ste vedeli prečo nieto peňazí pre učiteľov.... povedal:

  http://www.sme.sk/c/6649556/kalinakovi-staci-na-milionovy-nakup-pohovor.html

  Prečítajte si článok, aby ste pochopili prečo nieto na platy učiteľov…. a budú ďalšie zmysluplné projekty…..a tvrdím, že po nových voľbách ak by vznikla pravicová vláda, nikto nikoho nebude brať na zodpovednosť… Oni sa riadia heslom “dnes Vy a zajtra zasa My” medzitým pre jednoduchú slovač zahrajú v parlamente pár divadielok na odvrátenie pozornosti a život pôjde ďalej…..

 9. Pačo povedal:

  Kde by Čaplovič v hlave našiel niečo, čo by mu umožnilo spraviť akékoľvek zmeny. Nie to systematické. Ako ho sledujem, čo nevidieť bude mať problém trafiť na sociálne zariadenie. Ale musí sa mu uznať. Je príkladným reprezentantom intelektuálnej úrovne strany SMER.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *