Neoznačený cestovný lístok je neplatný… ale čo polooznačený?

polooznačený lístok - perexTak to by ma vážne zaujímalo, milí revízori…

Nastúpil som do električky, vytiahol lístok a strčil do najbližšej mašinky rovno pri dverách. Ako na potvoru, mašinka nič. Odrazu sa električka rozbehla a ako mnou rozbeh trhol, trhol som i ja lístkom. „Cvak“, ozvalo sa z mašinky. Pozriem na lístok a vidím, že označenie lístka prišlo v čase, keď som ním trhnutím neplánovane mykol…

polooznačený lístok

Milí revízori,

len sa chcem spýtať, čo by sa stalo, ak by ma niekto z vás v danom momente prišiel skontrolovať a ja by som vytasil onen polooznačený lístok? * Na jednej strane som tu ja, ktorý si poctivo označil lístok bezprostredne po nastúpení, na druhej strane vy, ktorí máte povinnosť, no nemáte možnosť, toto označenie riadne preveriť.

Za vašu odpoveď vopred ďakujem!

Len aby tu nedošlo k nejakému omylu. Cieľom mojej otázky nie je snaha „dobehnúť“ vás, nesnažím sa špekulovať, ani nájsť spôsob, ako cestovať zadarmo… jednoducho chcem iba vedieť, na čo sa pripraviť, až sa mi nabudúce stane čosi podobné. 😉

PS: Nikdy nechodievam načierno… mám na to svoje dôvody


*Pozor, nejde o rečnícku otázku, skutočne by ma zaujímalo, ako by to celé dopadlo. Preto link na tento blog posielam i na dopravný podnik. Odpoveď uverejním hneď, ako ju obdržím.

Autor: Dávid Králik

Share
Tento obsah bol zaradený v Zo života (nielen hmyzu) a označkovaný ako , . Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.