Nereálny je…

nezhodujúci sa so skutočnosťou, neskutočný, ireálny: nereálny odhad, nereálne predstavy; nereálny neuskutočniteľný plán; (zdroj: výkladový slovník slovenského jazyka)

Vážený pán Kažimír, odkázali ste minulý týždeň a odkazujete verejnosti aj dnes, že požiadavky na navýšenie miezd učiteľov sú nereálne. Smiem Vám položiť k téme ešte niekoľko otázok?

Je reálne, aby sa učiteľ kvalitne pripravil, ak musí ísť popoludní niekde brigádovať?
Je reálne, aby sme mali kvalitné školstvo bez kvalitne pripravených učiteľov?
Je reálne, aby kvalitní učitelia ostávali v školstve za pár sto eur?
Je reálne, aby sme mali kvalitné školstvo bez kvalitných učiteľov?

A bonusovka:

Je reálne, že by ste z priemernej učiteľskej mzdy slušne vyžili Vy, pán minister?

Ak je aj na moje otázky Vaša odpoveď: „Nereálne“, potom je nereálne, aby ste ostali ministrom financií. Lebo človek, ktorý nedokáže nájsť peniaze na TOP priority, akými sú školstvo a zdravotníctvo, nemá na mieste ministra financií čo pohľadávať.

Povedané Vašimi slovami: Vaše ďalšie zotrvanie vo funkcii ministra financií je NEREÁLNE!

Autor článku: Dávid Králik

Share
Tento obsah bol zaradený v Na poli tyká a označkovaný ako , , , . Zálohujte si trvalý odkaz.

2 odpovede na Nereálny je…

  1. Navrhovane riesenie je naozaj nerealne... povedal:

    V prvom chcem povedať, že odmeňovanie dobrych ucitelov v nasom slovenskom skolstve je zalostne nizke… Avsak pan Kralik, je reálne, ze ked ucitelovi zdvihneme plat o 10% bude sa kvalitne pripravovať, a nepojde popoludní niekde brigádovať? Je reálne, ze ked zvysime ucitelom platy o 10 % bude automaticky kvalitné školstvo, lebo ucitelia budu kvalitne pripravení? Je reálne,ze ked zdvihneme platy ucitelov o 10%, ostanu kvalitní učitelia v školstve, podotykam nadalej za pár sto eur? Je reálne, ze ked zdvihneme platy ucitelom o 10 % budeme mat kvalitné školstvo s kvalitnymi učiteľmi? … A bonusovka na zaver, naozaj problemom nasho skolstva su platy ucitelov a riesenie tychto problemov vyriesime navysenim ich miezd o 10 %? … Cakam, kedy pride niekto zo skolstva a zacne riesit jeho realne problemy. Je ich vela a su podstatne vaznejsie ako to, co dnes ucitelia ziadaju. Vy ich velmi dobre poznate a ako Vas poznam, viete ze nedostatocna sloboda, neprofesionalny manazment a stale pretrvavajuci system nasho skolstva z minulych cias (rozumej z pred 1989) je kamenom urazu nasko skolstva. Ale suhlasim, zatial stale iba klesame ku dnu od zakladneho skolstva az po to vysoke…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *