Nevadila mi farba, ale smrad

Nastúpil som do autobusu a sadol si. Na ďalšej zastávke pristúpil asi päťdesiatročný muž, ktorý sa posadil kúsok odo mňa. Stačilo pár sekúnd, aby ma, z toho smradu, ktorý so sebou neznámy priniesol, riadne naplo. Bez váhania som sa presunul do zadnej časti autobusu.

Nevadil mi jeho vek. Poznám mnoho skvelých ľudí v tomto veku a otvorene vravím, že mi zrelí ľudia imponujú, lebo sú pre mňa veľkou inšpiráciou.

Nevadilo mi, že je muž. Muži i ženy majú svoje slabiny, no v konečnom dôsledku, si navzájom nemajú čo vyčítať.

Nevadilo mi jeho vierovyznanie. Koniec-koncov, netuším, aké bolo a či vôbec bolo.

Nevadila mi jeho národnosť, asi slovenská.

Nevadila mi jeho farba. Biely, čierny, modrý, či zelený, s tým som nikdy nemal problém, lebo je to podľa mňa úplne jedno, všade sa nájdu tí dobrí, aj tí menej dobrí.

Vadil mi smrad a špina, ktorú do autobusu priniesol.

Aby nedošlo k nedorozumeniu… ten chlap bol beloch… ale ako som vravel… Nevadila mi jeho farba…

Autor článku: Dávid Králik

Share
Tento obsah bol zaradený v Zo života (nielen hmyzu) a označkovaný ako , , , , . Zálohujte si trvalý odkaz.

6 odpovedí na Nevadila mi farba, ale smrad

 1. citlivý povedal:

  nuž,
  nemorálne skutky nám na Slovensku až tak nevadia, ale smrad, smrad ten je pre nás “neznesiteľný”
  navrhujem Vám cestu do Indie, bola by pre Vás osožná.

  • moralna relativita povedal:

   Tak tak. Malo by byt jasne napisane v zakonoch, alebo aspon v nejakej prirucke kaviarenskych intelektualov, ze obcan sa nesmie stazovat na smrad. Lebo ved aj v Indii je.
   A takisto spravny obcan dnom i nocou nesmie jest, spat, ci dokonca relaxovat, pretoze ma 24/7 povinnost tepat do nemoralnych skutkov na Slovensku a v prilahlych galaxiach. Nedajboze aby sa pozastavil nad odhodenym papierikom na zemi, alebo nad prilisnym hlukom pred domom, alebo nad tym horeuvedenym smradom nejakeho typka v autobuse! To predsa znaci, ze sa nevenuje nemoralnym skutkom! Teda, ich pranierovaniu. Taketo polavenie v ostrazitosti nesmieme tolerovat!

  • autor blogu povedal:

   V indii som nebol, no moja sestra je vydata za Inda a popravde nevidim priamy suvis medzi mojim pribehom a Vasou reakciou. Ano, deje sa vela nemoralnych veci a pisem aj o nich, ano toto je v porovnani s nimi nepodstatny zazitok, na druhej strane, mozno prave takyto zazitok ukazuje pravu podstatu problemov na vychode..

   pekny den

   • citlivý povedal:

    Myslel som to tak, že smrad je nič, neubližuje nikomu, ale vy sa nad ním nedokážete povzniesť…..
    V Indii som nebol ani ja, všetci cestovatelia s ktorými som sa rozprával a navštívili ju, mi vraveli, že zápach je tam poriadny. Indovia vedia, že patrí k životu.
    V jednej pesničke som počul: “pod paže a do výstrihov, zakryť rýchlo vlastný smrad”………
    Možno by ten pán radšej išiel pešo, možno jemu bolo viacej nepríjemné ako Vám, že smrdí. Vy ste napísali len svoj pohľad.
    Smrdíš, vadíš mi. Pokúsili ste sa na tú situáciu pozrieť jeho očami? Nehnevajte sa prosím na mňa, ale keď som si ten Váš článoček prečítal, niečo sa vo mne vzbúrilo. Ľudia sa tu “pekne” navoňajú, “krásne” sa oblečú, a chodia sa pretŕčať….
    pritom je kopec roboty ktorú treba urobiť, ale nemá kto, lebo by sa spotil a potom by mohol smrdieť.
    Tiež Vám prajem pekný deň.

 2. vyborny clanok... povedal:

  …klinec trafeny po hlavicke, ale preco tu niekto vytahuje Indiu, fakt nechapem. Netreba vsetko riesi v globalnom meradle, ci? 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *