Od slov k činom

17. november - pomníkJe veľmi dôležité rozprávať o podstatných spoločenských zmenách v čo najnižšom možnom veku študenta. To preto, aby ako dospelák pochopil, prečo má pre svoju lepšiu budúcnosť aj sám niečo robiť.

V Banskej Bystrici sa ľudia z Rady študentov pýtali kolegov, čo významné sa stalo 17. novembra. Odpovede sú zverejnené a môžete si ich vypočuť:

Čím je dospelák starší a čím viac sa zaujíma o fungovanie spoločnosti vo svojom okolí, tým viac mu býva jasné, že je dobré vedieť ale ešte lepšie konať tak, aby všetko fungovalo lepšie. Nie dokonale, stačí lepšie.

A tak môžeme dospieť až k názoru, na základe ktorého Oto Žarnay (ale aj ďalší), konal: “Človek sa môže cítiť slobodným a šťastným len vtedy, keď nezaprie svoje ideály, neponíži sa sám pred sebou a nedovolí, aby ho ovládol strach prejaviť svoj vlastný názor.”

Ľudí podobne zmýšľajúcich už druhý rok Aliancia Fair-play a združenie VIA IURIS oceňujú a spájajú. Týchto ľudí tak prezentujú verejnosti, aby motivovali čo najviac podobne zmýšľajúcich ľudí k činu.

Ďakujeme!

Ilustračný obrázok: wikipedia.org

Autori článku: Dávid&Tibor.ini.sk

Share
Tento obsah bol zaradený v Zo života (nielen hmyzu) a označkovaný ako . Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *