OMG

Pozor, zmluva!Maťo je môj bývalý žiak. Už je to čosi vyše štyroch rokov, keď som ho učil. Stále sa však pravidelne stretávame, keďže začal chodiť na šerm do klubu, v ktorom som trénerom. Ani neviem ako, začali sme minule spomínať na spoločné školské časy a on vraj, či si ešte pamätám kontrolu spoďárov tatka Šmolka.

Viete, v rámci etiky som zvykol riešiť rôzne veci zo života. Táto lekcia sa týkala pozorného prečítania zmluvných podmienok ešte pred podpísaním akejkoľvek zmluvy. Sľúbil som vtedy svojim žiakom sladkosti, ako odmenu za súťaž, no museli vopred podpísať, že nebudú plytvať potravinami. Do tohto zmluvného prísľubu som prepašoval krátku vetu, ktorá zaväzovala podpísaného, že počnúc dňom podpisu bude pravidelne kontrolovať čistotu spoďárov tatka Šmolka. Podpísali všetci. Keď som im následne ukázal, k čomu sa zaviazali, vysvetlil som im, aby si dali v budúcnosti pozor, keď budú čokoľvek podpisovať, lebo dnes sa zaviazali kontrolovať spoďáre a zajtra možno podpíšu, že sa vzdávajú majetku v prospech svojho skvelého učiteľa :). Uviedli sme si aj dva konkrétne príklady, jeden bol kamarátov zážitok z USA, kde sa podpisom, že bude dodržiavať čistotu v posilňovni zaviazal k celoročnému plateniu členského a druhý o aktualizácii údajov na webe (kde bolo dole pod čiarkou malými písmenami: za 100 eur ;)).

Červená kontrolka pri podpisovaní zmlúv? To je všetko poznanie, ktoré som Maťovi ako učiteľ do života odovzdal? Neviem, nepýtal som sa ho, ale aj keby… bolo by to málo?

PS: Maťo sa druhým menom volá Gvoth. OMG = Oh my Gvoth 🙂

Autor: Dávid Králik (Skratku „Oh my Gvoth“ vymyslel Viktor Purgiňa)

Share
Tento obsah bol zaradený v Čo na to teta školníčka a označkovaný ako , , . Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.