Otcov koniec

Otcov koniec - perex„Toto bude otcov koniec,“ zahlásilo radostne asi desaťročné dievča a vo mne skrslo podozrenie, že by to tentokrát nemuselo dopadnúť zas tak dobre.

Prológ: Už to bude nejakých osem rokov, čo sme prvýkrát vyrazili s deťmi na stanovačku. Keď vravím my, myslel som tým chlapov. Normálne sme vzali deti, stany a psa a na tri dni sme sa zabývali kdesi v divočine. Maminy sme nechali doma, aby si trochu odpočinuli (od nás ;)).

Obraz prvý: „Decká rozložia tábor a ja budem mať leháro,“ odpovedám na otázku, či by som vraj nerozložil stany aj ostatným, ktorí sa chystajú doraziť na tohoročnú chlapskú stanovačku neskôr (skrátka, ak chceš pobaviť Pána Boha, začni plánovať, viď foto. ;))

Otcov koniec 1

Obraz druhý: Futbal nemohol chýbať. Inak, je fakt zvláštne, že či má dieťa tri, alebo trinásť, vždy chce vyhrať (a tiež ho vždy rovnako pobúri, ak dospelí protivníci používajú neférové ťahy, viď foto. ;))

Otcov koniec 2

Obraz tretí: Neviem celkom, ako sa táto hra volala. V lese sa utáborili aj moji bývalí žiaci a naučili nás to hrať (mne napadlo, že každý učiteľ raz príde do veku, kedy si vymení so svojimi žiakmi rolu a že to je celkom príjemný čas, viď foto. ;))

Otcov koniec 3

Obraz štvrtý: „Decká, ak ide niekto na WC do lesa, ktorý sa nachádza za vašim terčom, zastavte streľbu!“ (niektoré veci by maminy radšej čítať nemali, viď foto ;))

Otcov koniec 4

Obraz piaty: Honba za pokladom bola toho roku veľmi špecifická. Starší hľadali za pomoci navigácie nejakého Zombie, nuž a menší, tí utekali klasicky za svetielkom v tme. Sranda, že starší skonštatovali, že klasika bez technických vymožeností, ktorú sme im každoročne pripravovali, bola lepšia (raz darmo, niektoré veci technika nenahradí, viď foto ;))

Otcov koniec 5

Obraz šiesty: „Vašou úlohou je postaviť nosidlá z dreva a motúzu a na tých nosidlách odniesť svojho otca tamto, na druhú stranu lúky. Takže, tri-dva-jeden… Zachráňte svojho otcaaaaaaaa!“ „Toto bude otcov koniec,“ zahlásilo radostne asi desaťročné dievča a vo mne skrslo podozrenie, že by to tentokrát nemuselo dopadnúť zas tak dobre. (Ale dopadlo to dobre… vždy to dopadne dobre… Ako je to možné? To je záhada, viď foto ;))

Otcov koniec 6

Otcov koniec 6b

Otcov koniec 6c

Obraz siedmy: Krpcom bolo ľúto, že nemôžu aj oni, rovnako ako velkáči, vyraziť na samostatné prespanie (bez dospelákov) v lese. Tak sme im dopriali niečo, čo nenechá nikoho chladným (ani hladným). Lietanie (A po stý raz som videl zázrak. Lietajúci ľudia, viď foto ;))

Otcov koniec 7

Otcov koniec 7b

Otcov koniec 7c

Obraz ôsmy: „Vezmite si jedlo, stany, zapaľovač a postarajte sa o seba.“ A oni si všetko vzali a vzrušene vyrazili na svoju prvú prespávačku v živote bez prítomnosti dospelákov v tábore. Taká blbosť, poviete si, a pritom to bola v ponímaní niektorých tá najlepšia tohoročná aktivita (Niekedy sú skrátka práve tie blbosti tou najdôležitejšou ingredienciou, aby guľáš chutil tak, ako má, viď foto ;))

Otcov koniec 8

Otcov koniec 8b

Epilóg: „Ocko, budeme môcť ísť aj na budúci rok?“ spýtala sa Viki, keď sme sa unavení a smradľaví viezli autom domov (Myslím, že to bola pre mňa najkrajšia veta toho dňa, no foto ;))

Autor príspevku: Dávid Králik

Share
Tento obsah bol zaradený v Zo života (nielen hmyzu) a označkovaný ako , , . Zálohujte si trvalý odkaz.

Jedna odpoveď na Otcov koniec

  1. Spätné upozornenie: Čo vravíš? Si chlap a máš s kým, no nemáš kde? | ini.sk - alternatíva k rutine

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *