Otvorený list odvolanému arcibiskupovi

KostolVážený pán Bezák, odpustite mi, prosím, moju trúfalosť, no som človek veriaci, alebo sa aspoň za takého pokladám, a preto mi nedá nezareagovať na Vaše pôsobenie v ostatnom čase… aby som dlho nechodil okolo horúcej kaše… Vďaka tomu, že ste spochybnili mnohé odpovede, ktoré boli doteraz jasne dané a platné, začali medzi veriacimi rozbroje a hádky, ktoré tu zanechali kopu smradu a špiny… cirkev bola prepieraná v médiách, kde kto sa vyjadroval k jej vnútorným záležitostiam, kde kto ju obviňoval… svojim konaním ste mnohým veriacim vniesli do duší neistotu, nepokoj, strach…

…a nádej…

nádej, že po smrade a špine príde opäť čisté svetlo, ako hlboký nádych po čase strávenom pod vodou

nádej, že po čase neistoty a strachu, príde nový pokoj

 …nádej, že okrem farizejov a zákonníkov, sú v cirkvi ešte stále ľudia, ktorí vzťah s Bohom myslia smrteľne vážne…

…za túto nádej Vám ďakujem…

…s úctou venované arcibiskupovi Bezákovi…

PS: Myslím, že občas skrátka  lekár musí zarezať do hnisajúcej rany a vypustiť hnis, aby sa telo mohlo uzdraviť… a to bez ohľadu na to, ako veľmi to bolí…

Autor textu: Dávid Králik

Share
Tento obsah bol zaradený v Zo života (nielen hmyzu) a označkovaný ako . Zálohujte si trvalý odkaz.

12 odpovedí na Otvorený list odvolanému arcibiskupovi

 1. milan povedal:

  aj keď som chlap, túžim mocne objať tohto človeka. modliť sa sním a hmatateľne pomôcť. Je to moje dlhodobé prianie, nie prchavá emócia. Už len pre to utrpenie, ktoré by človek neprial ani nepriateľovi. aj keby bol duchovný otec Róbert naozaj v čomsi vinný! Ba aj jeho svätosť – pápeža rímskeho chápem, lebo musí bremeno kolegiálnosti niesť aj naďalej.. Otec Bezák, hľadaš svoje miesto na tejto Zemi ako hľadal i náš Pán, aby si mal kde hlavu skloniť. Chudoba, bolesť duše i Ducha ako urodičky a prijatie pohanmi je prijatím Krista v tvojej osobe, začiatkom Nového Jeruzalema na tejto zemi.

 2. ĎAKUJEM povedal:

  Pán arcibiskup, ĎAKUJEM VÁM!
  Nepoznám Vás, nikdy som Vás nevidel – ale niekde hlboko v srdci cítim, že ste správny chlap. Držte sa….

 3. message povedal:

  Váž. pán arcibiskup!
  Neviem sám prečo, ale mám k Vám simpatie! Preto aj píšem, hoci neviem či sa dozvieme pravdu. Cirkev veľa vecí tají, preto jej neverím, Už od stredoveku je cirkev tabu pre obyčajného človeka to veľa veriacich odpudzuje. Spravodlivosť a pravda je pre cirkev nežiaduca a robí si čo chce, ako v Rusku KGB! Cez to Vám držím palce a rád by som bol aby ste zverejnil všetko čo viete o machináciach cirkvi!

 4. korund povedal:

  Mečiar dal za …. amnestiu pre Lexu, pápež pre Sokola a spol (BiskKonfSlov). Mečiar ale o tom podrobnosti vedel ale pápež sa stal asi obeťou podvodu Zvolenského a spol. Alebo sa mýlim ?

 5. josef povedal:

  Som katolík ,ale do kostola chodím raz za rok prečo ?nemám rád spiritualov ani matuškov ale Vám arcibiskup Bezák velmi držím palce viac Vám zatial pomôct neviem.

 6. priatelia povedal:

  pani krestania, aktualne vasu vieru nahradza uz par sto rokov veda, akokolvek bolo nabozenstvo prospesne pre evoluciu nasej civilizacie, jeho posledne krce su naozaj zaujimave az smiesne, pozorujuc konkretne tento jeho konkretny krc v nasom bananistane a boj slovenskeho martina lutera, hoci nie som presvedceny ako tuna autor ze v tomto pripade zarezanie do hnisajucej rany a vypustanie hnisu povedie k udraveniu tela, skor si myslim ze sa jedna o posledne stadium kde uz nepomoze ziaden skalpel a skor sa vola knaz :), drzim panovi odvolanemudohnisajucejranyrezajucemu vela stastia 🙂

 7. Miro povedal:

  Vatikán chce umlčať Bezáka ako umlčali Jan Husa preto,že bol proti farizejom,zlodejom v cirkví.To je síla,ked v 21 storočí jeden pápež zákaže človeku rozprávať pred mediami.To sme kde? Tak nech sa pápež ide stažovať rovno svojmu nadriadenému,že jeho poddaný sa opovážil prehovoriť pred mediami,Kristus by sa v hrobe obracal,keby videl,vedel,čo RKC robí na Zemi.

 8. jano povedal:

  O com tocis? ake odpovede boli doteraz platne a dane? vsetko j ev pohybe, pevny bod neexistuje. Aj ked ty si myslis ze takym je vasa slavna mafianska organizacia

 9. vlaha povedal:

  Držím palce arcibiskupovi Bezákovi. Spôsob, ako ho cirkev odstavila nemá obdobu, už ho len vyhlásiť za posadnutého diablom… V liste sa píše ,že kde kto sa vyjadruje k cirkevným záležitostiam. No pokiaľ bude cirkev dotovaná aj štátom, teda daňovými poplatníkmi, tak aj kde kto sa má právo vyjadrovať ku všetkému , čo súvisí s cirkvou. Je nehorázne, že aj tieto peniaze rozdával Sokol svojej rodine. Tu pomôže jedine odluka cirkvi od štátu !

 10. Viktor povedal:

  Trnava, 6.7.2012, 19,15 -19,40 h.., Mikulášske námestie
  RNDr. V. S.

  Trhanie duše národa

  Biskup je už odvolaný
  na Sokolovu pamiatku
  v Trnave sa ľudia zišli
  na podvečer tohto piatku

  Nechápeme toľké krivdy
  čo vzdiaľujú nás od viery
  svetlo nášho brata nezanikne nikdy
  aj z neba nám vždy zažiari

  Modlitby naše za nášho brata
  vypočuj nám Pane
  nech zradca duše národa za 30 strieborných v pokore vstane
  a v obrátení odídúc, po odpustení príde

  Naše srdcia nezlyhali
  ba aj duše sa nám trápia
  Nech vo Vatikáne svetlo pravdy zažiari
  a biskupa nášho nech nám vráti

  Pastier náš, príď,
  tvoje stádo v modlitbe ťa hľadá
  Trnavu a Slovensko už neopusť
  situácia je neľahká
  a náš Pán tiež čaká

 11. 1. chlapi by sa mali ospravedlniť ženám, keď o nich tvrdíme, že sú klebetnice. v tejto diskusi sme ich zjavne tromfli. včítane p. Bezáka.
  2. nechce sa mi veriť, že všetci tak dokonalo poznáte pravdovravného p.Bezáka. ako aj markizackého Farkašovského. kým sme v kresle všetko je ok.
  3. riaditeľka Tapaková sa ma nepýtala, ked prijímala p.Farkašovského. ani ked ho odvolala. p.Farkašovský asi poznal podmienky a realitu v mediach.
  Ani Vatikan sa ma nepýtal, ani mi nezdôvodnil prečo p.Bezák. p. Bezák asi poznal podmienky a realitu v cirkvi.
  bohužiaľ – iba menovaný ,ôže byť rovnako iba odvolaný.
  4.prečo nechodia mníšky na diskotéku? alebo farári? nie sú tiež ľudia? nechodili tam predtým ako vstúpili do kláštora, resp. stáli sa knazmi?
  4.1. bojím sa, že p. ing.Fígeľ, phd a KdH sa čoskoro ohradia o jeho názoroch na cirkev.
  5. bojím sa, aby pri našej realite úrady nakoniec neobvinili p.Bezáka, že kryje korupciu. čo všetko vedel a údajne ešte vie o p. Sokolovi a neoznámil to prisúšnym vyšetrovacím orgánom.
  6. asi si p.Bezák nevybral tých správných ľudí – markíza a jej nedôverohodná moderátorka -vypadlo mi jej meno – či p.Mikloško (prečo sa nezastal a neobhajoval aj pátera prof. A.Hlinku, ked sa vrátil na Slovensko z Hlasu Ameriky? neviem, či aj kontakty na p. hryba boli tie najsprávnejšie.
  7. neviem či p.Bezák zvolil najlepšu cestu.
  8. a ak chceme p. Bezáka alebo p.Farkašovského na hrad, vyradme z hry p.Lasicovu a p. Radičovu. mali by sme o tom porozmyšlať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.