Pán premiér, už je toho dosť! Vráťte sa späť do školy a doučte sa percentá, alebo aspoň použite online kalkulačku!

Fico Čentéš povodne“Ja sa rovno pozerám učiteľom do tváre. Keby sme mali viacej, tak im dáme viacej. Ja len verím, že učitelia, teda tie dve percentá, čo štrajkujú, sa vrátia naspäť do tried. Je treba vydať vysvedčenia žiakom, to sú dôležité veci. A po 19 dňoch voľna, ktoré bolo cez Vianoce, 19 dní boli doma, tak myslím si, že je čas, aby sa začalo riadne vyučovanie v školách,” povedal Fico v SME.

Tak pán premiér, stačilo bludov, poďme si to spolu prerátať:

Na Slovensku je vraj okolo 89 000 a podľa aktuálnych údajov je v štrajku cca 10 600 z nich. Nakoľko vidím, že máte s matikou fakt veľký problém, radšej si to zaokrúhlime úplne najviac, ako sa len dá ;o)

ŠTRAJKUJÚCICH UČITEĽOV…………………..10 000(x%)

VŠETKÝCH UČITEĽOV………………………………90 000 (100%)

 

Tak, pán premiér a teraz pozorne. AK je 90 000 učiteľov, vydeľte si toto číslo číslom 100 a dostanete 1% 🙂

90 000:100 = 900

Teraz vydelíme percentovú časť výsledkom 🙂

10 000:900=11,11%

Na Slovensku aktuálne štrajkuje cca 11,11% učiteľov!

Ak som správne pochopil učiteľov, tento týždeň to bolo len rozohrievacie kolo a už sa tešia na budúci týždeň, nuž a preto predpokladám, že budete o percentách štrajkujúcich učiteľov ešte viackrát hovoriť v médiách. Preto navrhujem, buď použiť tento návod: http://referaty.aktuality.sk/percenta-pocitanie/referat-19285  , alebo a to vo vašom prípade matematického analfabeta odporúčam, skúste rovno online kalkulačku, kde stačí len nahodiť čísla a výsledok dostanete bez námahy: http://www.calkoo.com/?lang=18&page=23 Za “A” doplňte počet štrajkujúcich a za “B” celkový počet učiteľov 🙂

Ps: Pán premiér, ja len dúfam, že tieto vaše výpočty nevidí učiteľ, ktorý vás učil matematiku, bo toto čítanie by preňho bolo ďaleko väčšou traumou, než všetky jeho výplatné pásky dohromady ;o)

 

Autor: Dávi;D Králik

Share
Tento obsah bol zaradený v Čo na to teta školníčka, Na poli tyká a označkovaný ako , , , , , . Zálohujte si trvalý odkaz.

10 odpovedí na Pán premiér, už je toho dosť! Vráťte sa späť do školy a doučte sa percentá, alebo aspoň použite online kalkulačku!

 1. Pekne a rozumne napísané 🙂

 2. Ján povedal:

  Super! Konečne to tu je správne uvedené!!!

 3. A k tomu vysvedčeniu – nevydáva sa náhodou na pol roka len informačný výpis, ktorý je vlastne “len zdrap papiera bez hodnoty”? Či mi niečo uniklo, a už je to zase po starom?

 4. Ján Mokrý povedal:

  Niekomu asi nejde čítanie s porozumení. Premier nehovoril o 2% učiteľov, ale o 2% štrajkujúcich škôl.

  • Dávid Králik povedal:

   🙂 Áno, to je jedna možnosť a druhá je, že celé to vyhlásenie je len taká hra, zvaná manipulácia 🙂

   Prvá časť bola o školách:
   “Ak je na Slovensku 6700 škôl a na proteste sa v nejakej podobe dnes zúčastňuje 114 škôl, tak to sú necelé dve percentá,” skonštatoval Fico v Nitre počas stredajšieho vyhlásenia výzvy, v rámci ktorej je vyčlenených 79 miliónov eur na rozširovanie kapacít materských škôl.

   Ale pokračovanie o učiteľoch:
   “Ja sa rovno pozerám učiteľom do tváre. Keby sme mali viacej, tak im dáme viacej. Ja len verím, ŽE UČITELIA, TEDA TIE DVE PERCENTÁ, ČO ŠTRAJKUJÚ, sa vrátia naspäť do tried. Je treba vydať vysvedčenia žiakom, to sú dôležité veci. A po 19 dňoch voľna, ktoré bolo cez Vianoce, 19 dní boli doma, tak myslím si, že je čas, aby sa začalo riadne vyučovanie v školách,” povedal Fico.

   Je to dokonale zvládnutá manipulácia s informáciou. Pointou je zjavne to, aby sa učiteľom dostalo do uší číslo, že len dve percentá z nich štrajkujú a teda to vlastne nie je nič veľké a je čas to zabaliť 🙂 Na pochopenie tejto hry nie je potrebný prehnaný intelekt, no súhlasím, že treba čítať s porozumením, aby sa človek nenechal oklamať 😉

   Pekný večer a čítaniu s porozumením trikrát hurá 😀

 5. Peter povedal:

  Čo tak zmeniť štrajk na prerušovaný? Princíp. Vyhlásiť štrajk. Ráno ho skončiť. ( Ani nezačne – právo začať a skončiť štrajk ) Škola bez žiakov. Riaditeľ musí dať učiteľom robotu za … , alebo poslať domov za … mzdu. Na druhý deň opäť vyhlásiť štrajk. Opakovať. Ak je to takto možné, štrajkujúci neprídu o celú mzdu, zvýši sa počet štrajkujúcich a doba štrajku.

 6. Elena povedal:

  Presne sformulované. Od “nežnej revolúcie” si uťahujeme opasky, drieme ako kone( a takmer všetci, nielen učitelia), kto to psychicky nezvládne, ujde von … kde vysokoškolsky vzdelaní ľudia upratujú domy, prezliekajú periny, kosia záhrady, predávajú pivo……a kráľovsky zarobia. A tu doma sa náš spoločný zisk dostane len do jedného “válova”………………Biboardy SMER-u by mali znieť : ROBÍME PRE NAŠICH ĽUDÍ

 7. Marian povedal:

  Konecne niekto cita s porozumenim. Chce to si zaspominat na premierove vyroky, ako to bolo, ked bol strajk ucitelov, zelezniciarov, lekarov a pod., za Dzurindovej vlady. Vtedy jasal od radosti a prejavoval im plnu podporu. Dnes vidi za kazdym strajkujucim skryteho politika. Zastrasovanie- zastrasovanie a zas len zastrasovanie. Trochu si to pamatame z pred r. 1989. Pred vstupom do EU mal Fico plagaty plne holych zadkov- naco nas tam s holou ritou a dnes je z neho najvacsi fanda EU. Tie dobre spravy o dotaciach z EU uz lezu asi kazdemu na nervy., Mne ano., Vyzera to tak, ze bez EU by sme mali ozaj hole zadky, vsak ano pan premier. Ospravedlnujem sa za chybajucu diakritiku, mam klavesnicu bez nich.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *