Pán prezydent, nebláznyte!

Prezydentov dom krásiMylí pán prezydent, čýtal som, akí ste boly potešení z tej „krási“ a chíbajú my slová, abi som mohol vijadryť, čo cýtym. Budem teda struční: Pán prezydent, nebláznyte a doučte sa gramatyku!

Tak hádam stačilo hlúpostí. Jasné, prezident by mal byť reprezentatívnou osobou krajiny, a preto by mal ovládať jej jazyk, ale na druhej strane,  toľká hystéria, ktorá sa spustila okolo „hrúbky“ pána prezidenta, podľa mňa, nie je na mieste. Musím sa priznať, že aj mne sa občas podarí „zavaliť“ riadnu hrubicu. Viem, vzdelanému človeku by sa také stať nemalo (tobôž nie bývalému učiteľovi slovenčiny), ale občas sa stane. Čo už. 😉 V takej chvíli si pripomeniem, že som len človek a nie stroj, s mnohými slabosťami a chybami, z ktorých tie gramatické, sú skutočne tie najmenej dôležité. 😉 Možno práve s optikou vlastných občasných „gramatických zlyhaní“ nevidím tento prezidentský prešľap až tak tragicky.

Takže, čo by som povedal na záver? Áno, je to nepríjemné a trochu trapas, ale to je asi tak všetko. Bodka 🙂

 

PS: Tento text nie je obhajobou pána prezidenta. Osobne toho pána vôbec nepokladám za vhodného kandidáta na túto funkciu, aj keď teda z celkom iných dôvodov, ako je gramatická nespôsobilosť.

PPS: Ale poviem vám,  to, že sa táto drobná epizódka prihodí práve človeku, ktorý prednedávnom verejne nazval iného človeka analfabetom, to mi príde veľmi milé 😉

Autor článku: Dávid Králik

Share
Tento obsah bol zaradený v Na poli tyká, Zo života (nielen hmyzu) a označkovaný ako . Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *