Pani riaditeľka Anka Chlupíková, máš našu podporu!

Anka ChlupíkováTakmer pred rokom sme na ini.sk uverejnili rozhovor s pani riaditeľkou Ankou Chlupíkovou, ktorý bol spojený s moderovanou diskusiou v komentároch. Pri moderovaní sme neupravovali ani jednu reakciu – všetky boli pozitívne a všetky sme schválili. Z informácií a z reakcií ľudí, ktoré z rozhovoru a z diskusie vyplynuli, si človek dokáže spraviť pozitívny obraz o celej škole pani riaditeľky. Prečo sa potom pán primátor mesta Nováky správa tak neúctivo?


Vzhľadom na opakované a neopodstatnené útoky primátora mesta Nováky Ing. Dušana Šimku voči pani riaditeľke Základnej školy PaedDr. Anne Chlupíkovej, sa pracovníci Základnej školy rozhodli napísať list primátorovi mesta Nováky v nasledujúcom znení:

Otvorený list pánovi primátorovi mesta Nováky

Naša škola je miesto, kde to žije. Žije nielen na papieri, ale v reálnom každodennom živote. Tento život je zachytený na internetovej stránke našej školy. Je tam množstvo fotografií, ktoré dokumentujú prácu a výsledky žiakov, pedagógov aj priateľov školy. Nie je tam však vidieť množstvo práce venovanej príprave, plánovaniu a zabezpečovaniu vhodných podmienok pre našich žiakov. Neprekvapuje nás, že nezainteresovaný človek nedokáže primerane posúdiť, prípadne ohodnotiť našu prácu. Úprimná pochvala, poďakovanie, povzbudenie je pre nás, učiteľov, však motiváciou a hnacou silou. Preto nás tešia slová uznania od rodičov našich žiakov, nášho vedenia, a dokonca aj školskej inšpekcie. Žiaľ, nie od osoby nášho zriaďovateľa. Mrzí nás, že náš zriaďovateľ nevidí úspechy „svojej“ školy. Mrzí nás správanie sa pána primátora voči pani riaditeľke na mestskom zastupiteľstve prezentované v TV Nováky, považujeme ho za nedôstojné, neúctivé a neprofesionálne a ohradzujeme sa voči nemu. O to zvlášť, že heslom Vašej predvolebnej kampane do VUC, p. primátor, bolo SOM TU PRE VÁS , kde v bode 3 ste proklamovali: „Chcem podporovať školstvo, najmä vzdelanosť mladých ľudí v odvetviach, v ktorých sa neskôr môžu v regióne aj uplatniť. Školstvo treba prispôsobiť potrebám regiónu, musí na ne pružne reagovať.“ Na základe postojov, ktoré pán primátor zaujíma voči potrebám školy, tým pádom i jej žiakom je zjavné, že pani riaditeľke školy záleží na naplnení týchto slov oveľa viac ako samotnému p. primátorovi. Dehonestácia jej projektov, ktoré v minulosti vypracovala a boli úspešné pre zabezpečenie skvalitnenia pedagogického procesu školy, je pre nás neprijateľná. Za touto činnosťou je kus vykonanej práce v mimopracovnom čase, po večeroch, po víkendoch. Nemôžeme súhlasiť s tým, že namiesto spolupráce, pomoci a poďakovania je jej odmenou znevažovanie jej osobnosti a práce.

Týmto otvoreným listom vyjadrujeme podporu našej pani riaditeľke a chceme oceniť jej prácu, ktorú vykonáva v prospech školy, v prospech jej žiakov a zamestnancov, v konečnom dôsledku aj v prospech tohto mesta. Zároveň týmto vyjadrujeme hlboké sklamanie nad postojom pána primátora k práci pani riaditeľky, ako i k jej osobe.

Pracovníci Základnej školy Nováky

(Originál listu bol zaslaný pánovi primátorovi s podpismi všetkých pracovníkov školy.)


List bol pôvodne uverejnený na diskusnom fóre občanov mesta Nováky.

Share
Tento obsah bol zaradený v Čo na to teta školníčka a označkovaný ako , , , , . Zálohujte si trvalý odkaz.

8 odpovedí na Pani riaditeľka Anka Chlupíková, máš našu podporu!

 1. LP povedal:

  Túto ženu si váži každý, kto s ňou prišiel do kontaktu. Aj ja. 🙂
  Pani Anka, klobúk dolu pred Vami. Primátor by sa mal ospravedlniť.

 2. JozefL povedal:

  Ako napísal LP “Túto ženu si váži každý, kto s ňou prišiel do kontaktu.” A silno pochybujem že LP pozná nášho primátora, lebo keby ho poznal tak by vedel že ten človek sa jej v živote neospravedlní. Ten pán je hanba nášho mesta! Pani riaditeľka máte podporu všetkých občanov mesta Nováky a myslím že nie len ich!

 3. Spätné upozornenie: Pani riaditeľka Anka Chlupíkov&aacu...

 4. Milan Oršula povedal:

  Ako poslanec MsZ v Novákoch sa plne prikláňam k podpore pani riaditeľke a to aj z dôvodu, že som priamo na rokovaní zažil nepodložené, zahmlievajúce a nerelevantné tvrdenia primátora mesta Nováky pána Ing. Dušana Šimku vo veci nehospodárneho zaobchádzania s finančnými prostriedkami zo strany riaditeľky školy. Tieto útoky je pani riaditeľka nútená znášať z dôvodu, že ako poslanci MsZ sme prehlasovali veto primátora na to, aby časť finančných prostriedkov z rozpočtu mesta pre tok 2013 a rok 2014 bola použitá na budovu školy. S čím primátor rezolútne nesúhlasí aj napriek petícii rodičov školy a aj napriek tomu, že súčasný technický stav okien a elektrických rozvodov znižuje bezpečnosť učiteľov a žiakov v budove. Ďakujem jej touto cestou za to, že plne podporila úsilie poslancov a tým zabezpečila do budúcna bezpečný pobyt našich detí a blízkych v predmetnej budove.

 5. Tibor Repček povedal:

  Za prejavenie podpory veľmi pekne ďakujeme aj Veronike Árendášovej: http://arendasova.blog.sme.sk/clanok.asp?cl=347358

 6. Ivan Putiška povedal:

  Aj Rodičovské združenie vyjadruje podporu.
  Ako predseda Rodičovského združenia pri Základnej škole v Novákoch informujem, že Rodičovská rada, ktorá je najvyšším orgánom rodičovského združenia /má 19 členov – za každú triedu ZŠ je členom Rodičovskej rady jeden rodič/ na svojom zasadnutí dňa 22.01.2014 vyjadrila podporu p. riaditeľke školy, vyjadrila súhlas s otvoreným listom pracovníkov ZŠ. Rodičovská rada vyjadrila dôveru a podporu p. PaedDr. Anne Chlupíkovej ako osobe i ako riaditeľke školy. Rovnako Rodičovská rada vyjadrila dôveru pedagogickým a nepedagogickým zamestnancom školy a nesúhlasí so správaním pána primátora voči pani riaditeľke na zasadnutiach mestského zastupiteľstva, prezentované v TV Nováky. Hlasovanie: prítomných členov Rodičovskej rady 14, za hlasovalo všetkých 14 členov, proti 0 členov, zdržalo sa 0 členov Rodičovskej rady.
  Predseda Rodičovského združenia pri Základnej škole v Novákoch Mgr. Ivan Putiška

 7. Tibor Repček povedal:

  Podporu vyjadrili aj členovia Slovenskej komory učiteľov: http://sku.sk/clanok-211-podporny-list-sku-pre-a-chlupikovu.html

 8. Spätné upozornenie: Hľadám Nového Ministra školstva A Priznávam, Kašlem Na To, Kto Má Akú Politickú PríSLUŠNOSŤ…zaujíma Ma Len SLUŠNOSŤ! | Ini.sk - Alternatíva K Rutine

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.