Peklo na zemi

Spring BreakersNie som žiadnym erudovaným filmovým kritikom, alebo nebodaj odborníkom, schopným kvalifikovane zhodnotiť kvalitu, či úroveň filmu, preto berte tento text len ako laický pohľad na vec. Videl som film Spring breakers.

Partia štyroch dievčat si chcela užiť prázdniny. Chýbali peniaze, tak vykradli nejaký podnik s občerstvením, kde rozbíjali veci kladivami a kričali na hostí tými najvulgárnejšími slovami, aké poznám. Záťah sa vydaril, peňazí bolo dosť, hor sa na divoký flám ďaleko od svojho domova.

Divoký flám chápme ako drogy, alkohol, sex a množstvo vulgarizmov. Počas jedného z flámov ich zatkne polícia. Súd im určí kauciu, ktorú za nich zaplatí gangster Alien. „Zábava“ teda pokračuje. Prvé z dievčat sa odpojí a ide domov, lebo sa mu celá tá vec prestáva páčiť. Potom „zábava“ pokračuje a druhé z dievčat je postrelené. Odchádza aj ono. Potom „zábava“ pokračuje a o život príde sám Alien. Dve zvyšné dievčatá vystrieľajú bandu, ktorá pripravila o život Aliena a odchádzajú v jeho super aute tiež. A to je koniec.

Ponaučenie pre mládež: Môžete byť vulgárni, fetovať, ožierať sa a užívať si neviazaný sex, napokon to všetko dobre dopadne a vám sa nič nestane.

Nie som žiadnym erudovaným filmovým kritikom, alebo nebodaj odborníkom, schopným kvalifikovane zhodnotiť kvalitu, či úroveň filmu, preto berte tento text len ako laický pohľad na vec.

Videl som film Spring breakers…

Videl som peklo na zemi…

Ilustračný obrázok: wikipedia.org

Autor článku: Dávid Králik

Share
Tento obsah bol zaradený v Zo života (nielen hmyzu) a označkovaný ako , , , , . Zálohujte si trvalý odkaz.

Jedna odpoveď na Peklo na zemi

  1. radim povedal:

    nevidel som tento film, neviem reagovať. len som čítal recenziu na smečku – minulý týždeň. bol tam aj trailer, ten som videl. podľa kritikov a recenzentov má ísť práve na poukázanie prázdnoty takéhoto spôsobu života dnešnej mladej generácie.
    obávam sa však, že naša mládež, vychovaná našim systémom a rebríčkom hodnôt, použije práve túto skratku a odnesie si z filmu presne to posolstvo, ktoré si napísal v závere. takéto filmy by mali byť limitované výškou IQ a životnými skúsenosťami 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.