Ponúkame fajčiarom ožarovanie a vyoperovanie nádorov

KameryNa Slovensku máme stále dosť fajčiarov a fajčenie, ako vieme, vážne poškodzuje zdravie samotných fajčiarov i ľudí v ich okolí. Môže ísť o rakovinu… no, to je jedno, každopádne im ponúkame ožarovanie a vyoperovanie nádoru, ak už sa u nich nejaká taká patália v dôsledku dlhodobého fajčenia vyskytne.

Ministerstvo školstva zvažuje, že do škôl umiestni kamery. Dôvodom je bezpečnosť žiakov, pedagógov i nepedagógov. Príde mi to úplne rovnaké riešenie, ako v prípade vyššie spomínaných fajčiarov. Neriešme príčinu (pôvod), ale dôsledky. (Niektorí) Žiaci šikanujú učiteľov a (niektorí) učitelia šikanujú žiakov. Čo s tým? Namontujme všade kamery a budeme všetko sledovať a žiaci i učitelia (a možno aj upratovačky) sa vďaka strachu budú správať slušne a vhodne.

Len mi tak napadlo, čo keby sme sa venovali ľuďom ešte pred tým, než sa z nich stanú fajčiari a šikanovatelia?

 

PS: Ešte mi napadlo, kto a za koľko tie kamery namontuje a kto a za koľko ich bude spravovať a zabezpečovať ich fungovanie?

PPS: A doplňujúca otázka, či by sa množstvo financií potrebných na takúto „operáciu“ nedalo využiť aspoň cvrk zmysluplnejšie?

PPPS: A do tretice ešte jedna otázka: Čo bude, keď niekde kamera nebude…

Ilustračný obrázok: pixabay.com

Autor článku: Dávid Králik

Share
Tento obsah bol zaradený v Čo na to teta školníčka a označkovaný ako , . Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.