Posledný klinček do rakvy pre jednu starenu

Červený nos - perexZvráskavená starena si škodoradostne pomädlila ruky. „Tak čo tu dnes máme?“ spýtala sa polohlasom, aby si hneď v zápätí mohla odpovedať: „Párik utešených chlapcov… veď počkajte! Dnes to bude riadne bolieť“ tvár jej stvrdla a na ľavom oku sa objavil temer nebadateľný tik…

Choroba pomaly vstala a odšuchtala sa k prvej posteli. Sklonila sa nad chlapča a natiahla k nemu kostnatú hnátu. Pohladila ho. Chlapec zastenal. Choroba slastne mľaskla a chystala sa začať naplno… keď v tom… Vo dverách sa zjavili… Klauniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 🙂

Červený nos 1

„Čo tu chcete?“ zasyčala starena a povýšenecky sa vyškierala chvíľu na jednu, chvíľu na druhú návštevníčku. Klauni (respektíve Klaunky ;)) si starenu vôbec nevšímali (asi preto, že bola neviditeľná a oni ju vlastne nevideli ;)) a chystali si svoje „pakšametle“.

Červený nos 2

„Zmiznite!“ zvolala a hlas jej od zlosti začal preskakovať. A Klaunky? Samozrejme, že ju nepočuli (asi preto, že okrem neviditeľnosti bola tetka Choroba i nepočuteľná ;)) a začali si chystať detektor choroby (nevedno prečo mal taký… ehm zvláštny tvar ;))

Červený nos 3

„Ak si myslíte, že sa vás zľaknem, ste na riadnom omyle! Čo proti mne zmôžu dvaja takí… niktoši,“ prskala Choroba a skákala ako taký ratlík. A naše Klaunky si zatiaľ vytiahli bublifuk a vraj, chcelo by to jahodové bubliny (nikomu nehovorte, že ich vážne jedli – teda aspoň sestrička Amnézia na sto percent… a pozerajúc na fotku je zrejmé, že nie len ona 😀 ).

Červený nos 4

Choroba zostala na ten výjav zarazene pozerať. Bolo vidno, ako hľadá vhodné slová, no napokon sa zmohla na prosté „Prestaňte!“ a potom ešte raz: „Prestaňte!“. Zaujala obranné postavenie a čakala.

Červený nos 5

Ozvala sa hudba. Starena si nahnevano zakrývala uši a keď to nepomáhalo, zúrivo si trhala vlasy a kričala, že sa nikdy nevzdá a že ju i tak nepremôžu a že… „Prdy?“ ozvala sa jedna z Klauniek. „Skvelý nápad,“ zakontrovala druhá. Obaja chlapci sa rozosmiali na celé kolo a to bol pre milú Chorobu posledný klinček do rakvy. 😀 Vychytila sa a utekalaaaaaaaaaa, ani sa len neobzrela. 😉

Červený nos 6

A Klaunky? Nuž, tie ešte spravili na rozlúčku psíkov a tradaaaaaa, „šli zas o dúm dál“. 🙂

Červený nos 7

Dámy, klobúk dole, bolo mi nesmiernou cťou… BOLI STE ÚŽASNÉ! :O)

Červený nos 8

Ďakujem.

PS: Ak existujú paralelné svety, tak v jednom z nich som určite práve takýmto klaunom…

Autor: Dávid Králik


Červený Nos Clowndoctors je občianske združenie uznávané pre svoju odbornosť v oblasti využívania humoru v zdravotníctve. Zdravotným klaunom sa darí podporovať psychickú pohodu hospitalizovaných pacientov. V súčasnosti navštevuje 47 zdravotných klaunov pravidelne 38 nemocníc a 2 liečebné zariadenia v 37 mestách po celom Slovensku. Viac info na cervenynos.sk.

Share
Tento obsah bol zaradený v Zo života (nielen hmyzu) a označkovaný ako , , , . Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *