Pripájam sa k premiérovi a žiadam učiteľov, aby spravili niečo pre tento štát!

Robert Fico - 2014 v politike nebudemUž je to nejaký čas, keď som mal príležitosť hovoriť s jedným z našich sedemnástich ministrov školstva. Keď som sa ho spýtal, či to je až tak nemožné, dať viac peňazí do školstva a na učiteľov, bez váhania odpovedal, že vôbec nie, len…

 

…len skrátka chýba dostatočný tlak verejnosti. Politici svojim správaním kopírujú očakávania väčšiny spoločnosti, aby si udržali popularitu a aspoň akú takú šancu na znovuzvolenie. Ak bude väčšina spoločnosti za zvýšenie platov a dofinancovanie školstva, budú aj peniaze, ak nie, potom nie je o čom.

Bez štrajku nebude spoločenský tlak a bez spoločenského tlaku bude aj naďalej každá vláda na školstvo a učiteľov z vysoka … ehm … Preto sa pridávam k pánu premiérovi a žiadam spolu s ním učiteľov… Spravte niečo pre tento štát! Vytvorte spoločenský tlak a tým aj podmienky pre politikov, aby sa témou školstva mali dôvod zaoberať. Tí, ktorí už štrajkujete, pokračujte v štrajku. Tí, ktorí ste doteraz váhali, je najvyšší čas začať!

Učitelia, držte sa a bojujte po boku pána premiéra za lepšie školstvo i celú spoločnosť!

 

Autor: Dávi;D Králik


Za článok možno zahlasovať aj na vybrali SME.

Share
Tento obsah bol zaradený v Čo na to teta školníčka a označkovaný ako , , , , , . Zálohujte si trvalý odkaz.

2 odpovede na Pripájam sa k premiérovi a žiadam učiteľov, aby spravili niečo pre tento štát!

  1. Podporujeme štrajk učiteľov, lebo rodina a školstvo sú základom národa. Adekvátne platy a podmienky v školstve sú prvoradé pre budúcnosť národa, aby školstvo prestalo vychovávať neschopných hlupákov, ako sú tí, ktorí sa po straníckej linke dostali do súčasnej vlády a ktorým sú prvoradí oligarchovia a schránkové firmy.
    Treba v štrajku vydržať do splnenia Vašich podmienok. Pokračovať aj opakovane v zhromaždeniach po celom Slovensku. Vydržať ! Sme s Vami !
    občan Lado

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *