Pripravujú sa Učitelia, ktorí štrajkujú za vyššie platy, dostatočne na vyučovanie a odvádzajú 100%-tnú prácu?

13

Dovolím si tvrdiť, že s najväčšou pravdepodobnosťou, NIE!

 

 

 

Kým som ešte (m)učil, pravidelne sa mi stávalo, že som doučil o pol druhej, následne som opravoval zošity, prípadne písomky, potom som utekal do nejakej škôlky robiť logopédiu, alebo šerm pre platiace decká, respektíve som mal inú brigádu a večer ešte s našimi babami na tréning. Domov som sa vrátil neskoro, uložili sme deti, chvíľu som strávil ešte spolu s mojou nežou a potom hor sa do príprav na ďalší deň. Keďže mi na prípravu nikdy neostalo dosť času, verejne priznávam:

NIKDY SOM NEBOL DOSTATOČNE PRIPRAVENÝ NA VYUČOVANIE A TEDA SOM NEODVÁDZAL 100%-TNÚ PRÁCU…lebo mi to neumožňovali pracovné podmienky!

Ja viem, veci nemožno generalizovať, no tak nejako cítim, že som nebol jediný, kto sa vzhľadom na nedostatok času, nestíhal dokonale pripraviť…rád by som preto povedal:

 

Kým budú musieť učitelia popoludní pracovať v ďalšom zamestnaní (v ďalších zamestnaniach), aby doplnili svoj smiešny plat a nebodaj budú večer chcieť tráviť trochu času so svojimi deťmi a partnermi, možnosť, že by mali čas pripraviť sa skutočne kvalitne vyučovanie, je prakticky vylúčená…

Autor: Dávi;D Králik

Share
Tento obsah bol zaradený v Čo na to teta školníčka, Zo života (nielen hmyzu) a označkovaný ako , , , , . Zálohujte si trvalý odkaz.

3 odpovede na Pripravujú sa Učitelia, ktorí štrajkujú za vyššie platy, dostatočne na vyučovanie a odvádzajú 100%-tnú prácu?

  1. Katarína povedal:

    Vyučujem angličtinu na strednej škole a okrem toho chodím dvakrát do týždňa na 4 hodiny do jazykovky a jednu žiačku doučujem aj doma. A viem, že takých nás je veľa. Jednoducho robíme to, čo nám odkazujú všetci zainteresovaní cez rôzne fóra a diskusie, do ktorých sa nezapájam – snažíme sa, aby sme mali vyššie platy nie štrajkovaním, ale tým, že si hľadáme alternatívy, čo si však zväčša odnesie náš súkromný život.

    • Martin povedal:

      Školstvo potrebuje jednoducho systematický plán nie na jedno volebné obdobie, ale minimálne na 20 rokov dopredu. Tento plán by nemal byť závislý od farby trička politickej strany, ale závislý od vôle všetkých, ktorým záleží na budúcnosti našej krajiny. Páni politici by sa už konečne mohli prestať hrať ako deti na piesočku a začať normálne robiť. Zlodejom by mali minimálne zakázať verejnú činnosť, v najlepšom prípade by mali byť rovní v zodpovednosti a následkom ostatnému národu Slovenska… A hlavne. Páni politici by sa mali zamyslieť, z čoho všetkého chcú tieto plány financovať. Lebo donekonečna sa ľuďom brať nebude dať. “Štát” by mal aj zarábať, zisky by mali zostať aj na Slovensku… Pri tomto “žraločom” systéme krajina speje do obyčajnej záhuby. Kindermenezmenty dorástli do štádia J&T a Penta, s[ z nich celebrity, ktorým patrí svet… A čo zostane národu?

  2. Ja som to tiež skúsila, ale bolo to nezvládnuteľné a večer som odkvacla úplne mŕtva. Bolo to vyučovanie dospelých v jazykovke. Nechala som to. Nedalo sa to zvládnuť. Teraz to už viem. Stačí jeden záujmový útvar a je to úplne na doraz. Niekedy ešte v minulom školskom roku, sme viacerí z nášho kolektívu mali po dva záujmové útvary v popoludňajších hodinách. Pre pár eur navyše. Ale pomohli. Aspoň na cestovné.Vyčerpávajúce a únavné. Stačilo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *