Pýtajte sa a trvajte na odpovediach

Očkovanie - pre a protiOdporúčanie z nadpisu by sa dalo aplikovať všade, kde sa treba rozhodovať. Ale najvážnejšie sa musí brať vtedy, keď ide o ľudské zdravie…

V poslednej dobe sa našťastie začalo diskutovať o očkovaní. Pre mňa sa to začalo nenápadne na fórach ako modrykonik.sk a pokračovalo vďaka iniciatívam typu slobodavockovani.sk, rizikaockovania.sk alebo rozalio.cz. Širšej verejnosti tému v rozhovore s pani doktorkou Ludmilou Elekovou priblížil mesačník Dieťa (marec 2013, strany 34 – 38).

Čerešnička na torte je prípad speváka Roba Pappa, ktorého ešte podporil tanečník Laci Strike.

Ide o jednu z najdôležitejších inakostí. Ide totiž o iný názor, ktorý chce ponúknuť alternatívu k doteraz zaužívanému a jednostrannému pohľadu. Bytostne sa to týka nás všetkých, preto by sme mali spozornieť a snažiť sa z diskusie odniesť si čo najviac.

Ako učiteľ si myslím, že aktuálne informácie z prebiehajúcej diskusie by mali mať svoje čestné miesto na každej nástenke, ktorá by mala byť žiakom, učiteľom a rodičom čo najviac na očiach. Aby vedelo čo najviac ľudí, aké otázky to vlastne majú klásť…

Autor článku: Tibor Repček

Share
Tento obsah bol zaradený v Zo života (nielen hmyzu) a označkovaný ako , , , . Zálohujte si trvalý odkaz.

Jedna odpoveď na Pýtajte sa a trvajte na odpovediach

  1. Inside povedal:

    Ja mám pocit, že sme stále v Rakúsko-Uhorskej monarchii, kde všetko patrí cisárovi a a on a jeho úradníci s ľuďmi aj tak narábajú. Ľudia nemajú čo rozmýšľať, nemajú sa čo pýtať a majú vykonať prikázané.

    Ja som jediný vlastník mojej osoby a môjho tela a záleží len na mne, komu dovolím a čo dovolím s mojím telom narábať. Keď sa nedám očkovať proti ničomu, nikoho do toho nič nie je, nikto mi to nemôže prikázať a ja mám právo sa pýtať a podľa odpovede sa sám rozhodnúť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.