Skúsili ste už nakresliť hudbu?

Vivaldi - perex„Ocko, čo by si povedal na dieťatko?“ spýtala sa úhľadná blondína nemenej úhľadného šviháka. „Mnoooo, prečo nie? A prečo len jedno, čo takto aspoň šesť?“

Vivaldi

(Niekde v Benátkach) …nasledoval pôrod a do centra divadelnej pozornosti sa dostal malý Tónko Vivaldi. 😉

Vivaldi

Hral na husličky a tiež sa učil za kňaza. Pre svoje červené vlasy dostal prezývku „Červený kňaz“ i keď pre chorobu kňazom dlho neostal. Učil hru na husle. A reku, čo keby niečo poskladal. Napríklad slipy. Slipy nemal, tak skladal šaty. Ale to mu bolo málo a tak skúsil skladať piesne, a to sa mu celkom zapáčilo. Ocino mu prezradil, že obdobie, v ktorom skladá, sa volá baroko. Tónko sa pýta: „Ako si to len zapamätám?“… ktorési z detí vykríklo, že je tam slovo BARoko. A ďalšie dodáva, vraj je tam aj barOKO. 😉

Vivaldi

Ako tak Tónko skladal, zložil Štyri ročné obdobia, navrhol, či si ich spolu s ním nezaspievame. 😀

Skúsme aj s gitarou, čo vy na to? 🙂 Dobre, dobre, bolo to trošku falošné, ale za to mohla jednoznačne len a len gitara. 🙂

Vivaldi

Taaaaaaaaaaaaaaak a teraz si pekne vypočujme úryvky a skúsme nakresliť tú hudbu. 🙂 Nakresliť? Hudbu? 🙂

Vivaldi

Vivaldi

Vivaldi

Vivaldi

A čo takto skúsiť zatvoriť oči, vypočuť si „Búrku“ ešte raz a nakresliť ju presne tak, ako ju počujeme? 🙂

Vivaldi - búrka

Vivaldi - búrka

Vivaldi - búrka

Vivaldi - búrka

Vivaldi - búrka

A nakoniec ešte malý kvíz v réžii samotného génia…

Ako sa volám? A kde som sa narodil? Čo všetko som v živote robil? V akom hudobnom štýle som skladal? Aký husľový koncert som zložil?…a decká sa prekrikujú a poznajú odpovede a ja s Vivim sme šťastní. 🙂

Vivaldi

Králikáreň za nami. Prechádzam okolo WC a spoza dverí počujem: „Náš kamoš Vivaldiiiiiiiiiiii, náš kamoš Vivaldiiiiiiiiiii, skladateľ ročných obdobiiiiiiiiiiiiiii…“ Dnes sme vo Felixovi nelietali, nezachraňovali vajíčka, nebojovali o poklad, ba ani nelovili bizóny… no i tak to bol pekný deň… deň, keď sme kreslili hudbu. 😉

PS: Dovidenia v ďalšej Králikárni. 😛

Autor: Dávid Králik

Share
Tento obsah bol zaradený v Čo na to teta školníčka a označkovaný ako , , , , . Zálohujte si trvalý odkaz.

4 odpovede na Skúsili ste už nakresliť hudbu?

 1. Evita povedal:

  ó /:jar, leto, jeseň, zima :/ , Dááávid je príma 🙂 (y)- ako vždy

 2. radim povedal:

  super 🙂 teraz si to budem spievať celý deň…

 3. Králik. povedal:

  A deti zo sociálne znevýhodneného prostredia spievali a maľovali tiež?

  Odpoveď. Nespievali a nemaľovali, oni totiž v škole Felix nie sú, lebo škola Felix tekéto deti diskriminuje.

  Prečo? Lebo základná škola Felix je iná v tom, že je to súkromná výberová a elitárska škola, ktorá diskriminuje deti podľa hrúbky peňaženky ich rodičov. Táto škola takto diskriminuje deti zo sociálne znevýhodného prostredia a deti z chudobných rodín. A to je v rozpore s ústavou, lebo základné vzdelanie je bezplatné.

  Školné a poplatky v škole Felix v školskom roku 2013/14:
  Zápisné: 200 € do prvej triedy a 100 € druhý a každý ďalší súrodenec. Zápisné sa platí jednorázovo po zápise dieťaťa do školy.

  Školné: 160 € mesačne, 120 € mesačne druhý súrodenec, 80 € mesačne tretí a každý ďalší súrodenec. Školné sa platí vopred do konca predchádzajúceho mesiaca (t.j. do 31. 8. na september).

  Školský klub detí: 25 € mesačne 10 mesiacov v roku, platí sa vopred do konca predchádzajúceho mesiaca.

  Poplatky zahŕňajú všetky pomôcky, učebnice (aj na anglický jazyk) a učebné materiály vrátane zošitov, písacích potrieb, pracovných listov, potrieb na výtvarnú výchovu a pod.

  Rodičia neplatia žiadne ďalšie poplatky do rodičovského združenia ani do triedneho fondu.

  V poplatkoch nie je zahrnutá účasť na pobytových akciách – napr. adaptačná víkendovka, škola v prírode, prípadne kurzy ako korčuľovanie, plávanie, lyžovanie.

  Králik je obyčajný farizej, ktorý zradil sám seba a všetkých učiteľov verejných škôl. Učitelia verejných škôl robia každý deň to isté, s čím sa tu vystatuje Králik. Na rozidle od farizeja Králika si však deti nevyberajú a venujú sa každému bez rozdielu.

  Keby sa každý zachoval tak, ako Králik, ktorý si zvolil podstatne ľahšiu cetu k úspechu, tak by vo verejných školách nakoniec nezostali takmer nijakí učitelia. Hrdinami slovenského školstva nie sú Králikovci, ale tí učitelia, ktorí zbabelo neušli a pôsobia v školách, v ktorých je v mnohých už prevaha detí zo sociálne znevýhodneného prostredia a detí s poruchami učenia a správania.

  Králik si zvolil ľahšiu, pohodlnejšiu a efektívnejšiu cetu k svojmu úspechu, ktorú tu vystavuje na obdiv všetkým. A myslí si, že je tým je iný.

 4. Králik. povedal:

  Pod vplyvom medializovaných brutálnych útokov na starých a bezbranných ľudí dochádza v spoločnosti k závažnej zmene názoru na kriminalitu detí a mládeže a najmä rómskych detí a mládeže zo sociálne znevýhodneného prostredia. Prepokladá sa, že sa zníži hranica trestnej zodpovednosti detí na dvanásť rokov.

  Králik to tomto probléme ani nevie, lebo sa zatvoril spolu so žiakmi a učiteľmi do výberovej, elitnej, súkromnej a deti z chudobných rodín diskriminujúcej základnej školy a hrá sa spolu s nimi na vlastnom piesočku. A tam sú ozaj všetci len tí najlepší, s ktorými sa vyplatí pracovať, s ktorými je úspech zaručený. Ostatní učitelia nech sa trápia vo verejných školách s deťmi zo sociálne znevýhodneného prostredia a s deťmi s poruchami správania. Pre mnohých z nich je úspech už len to, že dieťa do školy príde! Mnohí títo učitelia robia každý deň vlastnú dražbu a žiadajú o pomoc kadekoho, dávajú aj vlastné peniaze na školské potreby, aby tieto chudobné deti mohli pracovať, o výdavkoch za telefonovanie a návštevy v rodinách ani nehovoriac. Králik unikol od reality slovenského školstva tam, kde je úspech zaručený. Tých všetkých ostatných jednoducho hodil cez palubu, lebo tam treba veľmi veľa pracovať a úspech nie je vôbec zaručený.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.