Pre smiešnych 6 minút

Nikdy sa nevzdávaj!Je krátko po desiatej večer a ja sa vraciam autom z Trstenej. Terigám sa sotva sedemdesiatkou za kamiónom. Po nejakom čase nás dobehol ďalší kamión, ktorý, ako som si všimol v spätnom zrkadle, sa čas od času presunul do stredu cesty. Napadlo mi, či náhodou nezaspáva, no v tej chvíli prešiel do protiidúceho pruhu úplne a začal ma obiehať. Spomalil som, aby sa mohol zaradiť medzi mňa a kamión predo mnou. On však pridal a pustil sa do ďalšieho predbiehania. Ak niekto pozná cestu medzi Trstenou a Terchovou vie, že je tam dosť zákrut a stúpaní, teda značne nebezpečný terén na predbiehanie. Kamión napokon úspešne predbehol svojho „kolegu“ a upaľoval ďalej. Ešte kus som sa trmácal za nákladiakom, ktorý napokon odbočil na Ružomberok.

V Trstenej to bolo úžasné. Skvelí organizátori, skvelé publikum, skvelí rečníci. Posledným rečníkom bol Ján Riapoš. Viacnásobný paralympijský víťaz v stolnom tenise. Rozprával tam svoj príbeh, ako mal v deväťdesiatom treťom auto haváriu a že jediná sekunda zmenila jeho celý život.

 …Domov som dorazil 00:55. Rovných šesť minút neskôr, ako „odhadovalo moje GPS v momente, kedy som vyrážal z Trstenej…  a mne napadlo, aké šialenstvo vedie človeka riskovať životy seba i ďalších ľudí pre ušetrenie smiešnych 6 minút

 

Autor článku: Dávid Králik

Share
Tento obsah bol zaradený v Zo života (nielen hmyzu) a označkovaný ako , , , . Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.