To sa môže stať iba mne!!!

Myslite pozitívne ;)„Ako sa dostanem zajtra ráno na letisko?“ pýtam sa slečny z cestovnej agentúry, ktorá zabezpečuje logistiku všetkých rozhodcov. „Autobus odchádza spred haly zajtra ráno o pol siedmej,“ vraví s úsmevom. „Ste si tým istá? Viete, cestou sem na letisku nik nečakal. Ak by zajtra autobus meškal, mohlo by to znamenať zmeškaný let!“ „Bude to v poriadku,“ odtušila a bez ďalších prieťahov odplávala priamo stredom haly, pomedzi upotených šermiarov.

Pred halu som dorazil o desať minút pol. Stálo tam veľa ľudí. Pridal som sa k skupinke rozhodcov a dal sa s nimi do reči. Z rozhovoru som vyrozumel, že niektorí z nich dostali nesprávnu informáciu a stoja pred halou už od šiestej. Nejako som tomu nevenoval pozornosť. Prečo aj. Autobus prišiel, čakal som naň slabých 5 minút. „To sa môže stať len mne,“ som si nepovedal.

Utekal som do práce na dohovorené stretnutie. Dobehol som na zastávku a zistil, že nemám lístok. Práve v tej chvíli prišla električka. V panike som hádzal mince do automatu. Dvere električky sa otvorili. Automat začal tlačiť lístok. Dvere električky sa zatvorili. Lístok vytlačený. Schmatol som ho a otočil sa. Vodič si ma premeral a opäť otvoril. Nastúpil som. „To sa môže stať len mne,“ som si nepovedal.

Tesco plné ľudí. Prichádzam k pokladniam. Vyberám jednu, ktorá sa javí, že by mohla byť najrýchlejšia. Po chvíli zisťujem, že som sa nemýlil. Skutočne to išlo rýchlo, možno dokonca najrýchlejšie zo všetkých pokladní, na ktoré dovidím. Platím a odchádzam. „To sa môže stať len mne,“ som si nepovedal.

 

…Denne zažívam situácie, kedy stihnem spoj, vyberiem rýchlejšiu pokladňu, vybavím veci ľahko a bez komplikácií… ale nikdy si v tej chvíli nepoviem: „To sa môže stať len mne!“… No stačí jedno drobné zakolísanie osudu v podobe výberu pomalšieho radu v obchode a vetu vytasím bez váhania…

 

No nie som ja truľo??? 😉

Ilustračný obrázok: addicted2success.com

Autor: Dávid Králik

Share
Tento obsah bol zaradený v Zo života (nielen hmyzu) a označkovaný ako . Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *