Učitelia to začali, študenti sa pridali a rodičia?

Učiteľ - rodič - žiakUvidíme…

Tento mail odišiel rodičom triedy, ktorú navštevuje naša Viki:

Dobrý deň,

obraciame sa na Vás s výzvou na prejavenie podpory pedagógom Gymnázia Hubeného. Chceme im dať jasný signál o tom, že ako rodičia chápeme situáciu a ich požiadavky v aktuálnom štrajkovom období. Je nám jasné, že sa len týmto listom automaticky nič nevyrieši. No nech to dopadne akokoľvek, učitelia našich detí od nás dostanú pozitívne posolstvo.

Naše posolstvo:

Podporujeme i prípadné protestné aktivity gymnázia na Hubeného ulici v Bratislave v ďalšom období i za cenu dočasného zníženia rodičovského komfortu a v nevyhnutnej miere i výpadok vzdelávacích aktivít.

Myslíme si, že rozumne manažovanou účasťou školy v “štafetovom štrajku” je šanca na seriózne hľadanie riešenia situácie v školstve. Požiadavky pedagógov považujeme za oprávnené.

Očakávame od Vás jednoduchú odpoveď – podporujete alebo nepodporujete tieto aktivity školy. Ak áno, pošlite prosím Vašu odpoveď odosielateľovi do 17. 12. 2012 vrátane. Ak nie pošlite svoje nesúhlasné stanovisko tiež.

Ak nás bude s touto výzvou v sekunde súhlasiť väčšina rodičov, pošleme naše vyjadrenie k štrajku vedeniu školy a pani triednej učiteľke.

O našej aktivite informujte prosím aj rodičov žiakov ďalších tried, ak podobné kroky ešte neurobili, možno ich urobia teraz. 😮

Tento mail nie je výzvou na otvorenie mailovej diskusie s iniciátormi, je to snaha prispieť k zlepšeniu situácie a motívom je v konečnom dôsledku dobro našich detí. Nie je snahou ani riešiť otázku, prečo sa o prejav našej prípadnej podpory neuchádzali iniciatívne pedagógovia sami a skôr. V tomto momente považujeme za dôležité deklarovať náš postoj. Ako s nim nakoniec pedagogický zbor naloží, je na nich. Veríme, že zodpovedne.

Za rodičov sekundy Ján Stano, Dávid Králik, Martin Kollár

Tak nám držte palce… lebo učitelia to síce začali a študenti sa pridali… no je to stále málo…

PS: Možno by ste okrem držania palcov mohli skúsiť rozbehnúť podobné aktivity aj medzi rodičmi na školách, kam chodia Vaše deti…

Autor článku: Dávid Králik

Share
Tento obsah bol zaradený v Čo na to teta školníčka, Zo života (nielen hmyzu) a označkovaný ako , , , , . Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.