Učiteľsko-žiacka stolička

Učiteľsko-žiacka stoličkaJa, učiteľ, som prišiel na hodinu a nemám za katedrou svoju učiteľskú stoličku?! To čo má znamenať?!

…som si pomyslel, keď som sa pozrel na stoličku, na ktorú som sa chystal sadnúť. Ale ešte som nebol natoľko vytočený, aby som sa nedokázal ovládať a sadol som si teda aj na tú neučiteľskú, čo mi niekto (veď počkaj!) ponúkol ako alternatívu. Ale keď som zbadal moju učiteľskú stoličku na mieste, kam patrí žiacka stolička, prešla ma chuť sedieť (pekne povedané). Ba dokonca na mojej učiteľskej stoličke drzo sedel jeden žiak! Vrchol!

Priznávam, takto nejako som chvíľu rozmýšľal. Našťastie som sa už o pár sekúnd dokázal v duchu sám sebe vysmiať, čo za hlúposti to riešim. Neviem, asi pozostatok z čias, keď som ešte chodil na strednú… Vtedy by si nikto zo žiakov nedovolil ani len pomyslieť na to, že by sa čo len dotkol učiteľskej stoličky, nie to ešte na nej sedieť. No dobre, možno cez prestávku, keď to učiteľ nevidí… 😉 Áno, rozdiel medzi žiakom a učiteľom vtedy vyjadrovala aj nedotknuteľnosť učiteľskej stoličky. 🙂

No a dnes? Som šťastný, že dnešní žiaci takýmito hlúposťami svoj mozog nezaťažujú. Proste si sadnú na stoličku, či už je čierna, biela, vyššia, nižšia, širšia, užšia, … jednoducho sedia a bodka.

A poviem vám, táto žiacka stolička ja vlastne oveľa pohodlnejšia ako učiteľská. Dobre sa to vyvinulo, som na nás hrdý! 😉

učiteľsko - žiacka stolička

Autor príspevku: Tibor Repček

Share
Tento obsah bol zaradený v Čo na to teta školníčka a označkovaný ako , , . Zálohujte si trvalý odkaz.

4 odpovede na Učiteľsko-žiacka stolička

 1. Mária Králová povedal:

  učiteľskú stoličku som vymenila za fit loptu, teraz ide o to, ktorá trieda ma ako prvá uvidí sa z nej zrigať

 2. tibor povedal:

  Ako si to vlastne predstavujes? Co si to za ucitela? Ty ich más nielen ako ucitel, ale aj ako dospela osoba vychovavat, co je a co nie je spravne. Ako je mozne, ze si niekto zobere to co nie je jeho, ba dokonca dotycný vie komu ta vec patri a predsa neberie ohlad na majetok inej osoby.. Ved je to kradez, a ty, ako vychovny organ, deti k takemuto chovaniu vedies… fuuuj … Na strednej skole si uz vedel co je to autorita, tvoje deti to asi nevedia, ale necuduj sa ked s nich raz vyrastu svine, to ty za to mozes, bez vychovy a autority to daleko nedosiahnes. Nehovorim o tom, ze ich je nutne trestat, ale o tom, aby kazdy poznal svoje hranice. Mozno aj nasa spolocnost by bola lepsia.

  • Tibor Repček povedal:

   Ďakujem za zaujímavý pohľad. Je úplne iný ako ten môj, takže možno čo-to pochytím… 😉

   Predpokladám, že si ho písal buď vážne alebo ako vtip. Ako vtip by som to bral, ba trochu by som sa aj pousmial. Ale ako vážny argument toto pri mne neobstojí, pretože v mojich očiach poriadne preháňaš.

 3. Spätné upozornenie: Pomôžete nám vybrať to najlepšie? | ini.sk - alternatíva k rutine

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *