Vy ešte neviete vymenovať ústroje dýchacej sústavy?

Včera som vďaka IRPU mentoringu bol na základnej škole v Semerove a stretol som tam partiu výnimočných detí aj s ich super pani učiteľkou Dáškou. Ako som ich tak videl na hodine v akcii, zdali sa mi tak perfektní, že som ich hneď po jej skončení oslovil, reku, či nenaspievame spoločne nejakú pesničku pomocníčku, aby sme pomohli spolužiakom na celom Slovensku, naučiť sa bezbolestne orgány dýchacej sústavy. A oni? ;o)

Text je pomerne jednoduchý a hlavne stačí, ak opakujete po predspevákovi 😀

Nosová, ústna dutina/Nosová, ústna dutina,

Hrrrrrrtan/Hrrrrrrtan,

Priedušnica/Priedušnica

Priedušky a pľúca/Priedušky a pľúca.

(A to sa spieva do úplného zblbnutia, ak chcete, môžete zrýchľovať, aby to malo grády ;o)

Tak čo vravíte, môže byť? Ak sa vám pieseň páči, napíšte deckám zo Semerova – list, email, alebo pokojne aj sem, pod tento blog do diskusie, iste ich to poteší 🙂

 

S úctou a vďakou venované partii výnimočných ľudí, ktorých som včera stretol v Semerove..Ste perfektní…

 

Ps: Len ešte jedna pikoška zo zákulisia nahrávania. Tá pieseň vznikla v čase prestávky, kedy mohli decká hrať futbal, alebo sa inak zabávať. Miesto toho ostali v triede a venovali čas tomu, aby pomohli iným.

Autor: Dávi;D Králik

Share
Tento obsah bol zaradený v Čo na to teta školníčka, Spievajúce vrany, Zo života (nielen hmyzu) a označkovaný ako , , , , . Zálohujte si trvalý odkaz.

2 odpovede na Vy ešte neviete vymenovať ústroje dýchacej sústavy?

  1. Janka povedal:

    Výnimočný deň to bol preto, lebo bol medzi nami výnimočný učiteľ!
    ĎAKUJEME, DÁVID !

  2. Iveta povedal:

    Perfektnee :)) dnes som bola na roadshow v Prievidzi a tiez miesto spania, si teraz zistujem a pozeram super pracu Človeka, ktory zaujme asi aj toho najofucanejsieho ofuka a najunudenejsieho ziacika 😀 nosova ustna dutina… hrrrrtan:) urcite to skusim 😀 aj so svojimi vlastnymi detmi!:) ps. Decka! Uplne sa mi potili s vami dlane, aby sme to stihli rychli zaspievat :)) vyborne! Este jednu taku urcite naspievajte :)) ide vam to vyborne!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.