Že by ďalšia pyramídová hra? (samozrejme, môžem sa mýliť ;))

pyramídová hraZavolala mi a povedala, že ma odporučil kamarát. Vraj či si nenájdem tak hodinku času, dobehnúť na jednu akciu. Kamaráta som považoval za rozumného, tak som pristúpil. Dorazil som na akciu a zistil, že ide o prezentáciu prevratnej zdravotnej novinky, ktorá vás zbaví (alebo vám pridá, to si nie som celkom istý ;)) oxidantov, čím vám prinajmenšom „zachráni“ život. Teda nič pre mňa. Bol som rozhodnutý odísť. Neodišiel som… No neľutujem. Bolo to úžasné a odporúčam všetkým, ktorí hľadajú…

…inšpiráciu v oblasti marketingových trikov… spíker začal hovoriť.


„Prečo je taký mladý?“ napadlo mi hneď, ako začal hovoriť. Odpoveď prišla hneď v zápätí: „…pred pár rokmi som nemal nič a teraz? Som bohatý a úspešný!“

Odhadujem, že ako účastník som si mal zrejme odniesť: Stačilo mu pár rokov a zbohatol a k tomu je ešte aj zdravší (samozrejme, môžem sa mýliť ;))

Počas prezentácie odznela 5-6 krát veta: „A toto je fakt, pokojne si to overte aj na Googli!“ Niekoľko ľudí vytiahlo telefóny a overilo si.

Odhadujem, že ako účastník som si mal odniesť: Veci, ktoré odzneli v talku sú pravda, dajú sa overiť na nete. Alebo inak, ak v hodinovom talku päťkrát dáte poslucháčom istotu, že vravíte pravdu, nadobudne celý talk nálepku „pravdivý“, aj napriek tomu, že časť vecí, ktoré odznejú sú prinajmenšom nedokázateľné (samozrejme, môžem sa mýliť ;))

Niekoľkokrát spomenul osobné zážitky: posilňovňa, pani v obchode, vlastná choroba…

Odhadujem, že ako účastník som si mal odniesť: On – spíker, je skutočným a žijúcim dôkazom účinnosti preparátu (samozrejme, môžem sa mýliť ;))

Viackrát zapojil publikum formou: Koľkí z vás už zažili…

Odhadujem, že ako účastník som si mal odniesť: Ten človek presne pozná moje problémy a pozná aj ich riešenie (samozrejme, môžem sa mýliť ;))

Viackrát zavtipkoval a publikum sa smialo. Niektoré veci sa mi nezdali vôbec vtipné.

Odhadujem, že ako účastník som si mal odniesť: Páči sa to aj mnohým ďalším ľuďom, presvedčil aj ďalších ľudí, takže divný som asi ja, keďže ma nepresvedčil. Radšej sa teda nechám presvedčiť, veď ak presvedčil ostatných, niečo na tom bude, možno má aj pravdu (samozrejme, môžem sa mýliť ;))

PS: Ak by som ja chcel, aby sa publikum zasmialo na mojich vtipoch a chcel by som mať istotu, určite by som rozmiestnil v miestnosti niekoľkých „agentov provokatérov“, ktorí by boli naoko bežnými účastníkmi, no pri „riskantných scénach“ by trochu poistili, aby nedošlo k trapasu (a možno tam pár takých bolo – samozrejme, môžem sa mýliť ;))

V mnohých príkladoch, ktoré uviedol, dal do kontrastu toho, kto prípravok používa a toho, kto nie. Skúste si tipnúť, kto bol OK a kto bol KO. 😉

Odhadujem, že ako účastník som si mal odniesť: Kto nepoužíva, je „looser“ a je len otázkou času, kedy ho to dopadne a on skolabuje (samozrejme, môžem sa mýliť ;))

Uviedol, že ide o technologickú novinku na SK trhu. Teraz je ten správny čas, teraz je príležitosť, máš jedinečnú šancu!

Odhadujem, že ako účastník som si mal odniesť: Naskytla sa mi neuveriteľná príležitosť zbohatnúť. Toto musím využiť (samozrejme, môžem sa mýliť ;))

Uviedol viacero čísel, obrovské obraty spoločnosti (ak si dobre spomínam, ponúkol opäť možnosť overiť si ;))

Odhadujem, že ako účastník som si mal odniesť: Tu sa točia skutočné prachy a ja mám možnosť tiež ukrojiť dosť veľký krajec (samozrejme, môžem sa mýliť ;))

„Ja každé ráno vstanem, pozriem do zrkadla a mám pocit, že len mladnem a mladnem,“ zahlásil spíker a ja som konečne dostal odpoveď na svoju otázku z úvodu… nedbajúc, že prezentácia ešte neskončila, postavil som sa a odkráčal.

 

Na mňa to celé pôsobí ako pyramídová hra. Ohúriť ľudí, ktorí rozbehnutím vlastného biznisu vytvoria odberateľov a pár tých, ktorí momentálne stoja na čele SK frakcie, veľmi zbohatne (samozrejme, môžem sa mýliť ;))

 

PS: Vlastne to bola veľmi zaujímavá skúsenosť a ja by som mal kamarátovi poďakovať (samozrejme, môžem sa mýliť ;))

Ilustračný obrázok: wikipedia.org

Autor článku: Dávid Králik

Share
Tento obsah bol zaradený v Zo života (nielen hmyzu) a označkovaný ako , . Zálohujte si trvalý odkaz.

Jedna odpoveď na Že by ďalšia pyramídová hra? (samozrejme, môžem sa mýliť ;))

  1. Jozef povedal:

    a o akejze zdravotnej novinke sa tu bavite cely cas resp. co je to za spolocnost?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *