Žiadam vládu, aby vrátila učiteľom ušlú mzdu za čas štrajku

Vráť peniaze učiteľom!Len mi teraz, prosím, nezačnite argumentovať, že čo je dovolené Bohovi, nie je dovolené volovi…

Fico “poprosil” členov vlády a poslancov Smeru, aby až do hlasovania odišli… dočítal som sa. 🙁

Viete, pred rokom, keď učitelia odišli zo škôl štrajkovať, inými slovami, spravili presne to, čo členovia vlády, bola im o alikvotnú časť znížená výplata. Keďže nám včera a predvčerom (a po mnoho iných dní pred tým) páni poslanci ukázali, že vlastne ľudia platení z našich daní môžu beztrestne opustiť svoje pracovisko a nemusia pracovať, pričom tento postup nebude mať na ich mzdu žiaden vplyv, žiadam dodatočne vyplatiť učiteľom ich mzdy, o ktoré prišli počas minuloročného štrajku. Lebo aj poslanci aj učitelia sú platení rovnako z mojich daní a teda pre nich musia platiť rovnaké pravidlá!

Hm, len mi teraz, prosím, nezačnite argumentovať, že čo je dovolené Bohovi… lebo je podľa mňa nad slnko jasné, kto je v tomto prípade ten vôl*.

Ilustračný obrázok: flickr.com a wikimedia.org

Autor článku: Dávid Králik


Pozn. autora pre menej chápavých:

* Pod volmi samozrejme všetci rozumieme pánov poslancov, ktorí sú platení z mojich daní, no namiesto toho, aby pracovali, si len tak zdvihnú tie svoje zadky a odídu.  😉

Share
Tento obsah bol zaradený v Čo na to teta školníčka, Na poli tyká a označkovaný ako , , . Zálohujte si trvalý odkaz.

2 odpovede na Žiadam vládu, aby vrátila učiteľom ušlú mzdu za čas štrajku

  1. Povedzme si pravdu. povedal:

    Keď už, tak už. Hlasovanie o Lisabonskej zmluve – opozícia opustila rokovaciu sálu.

    http://tv.sme.sk/v/2726/opozicia-opustila-rokovaciu-salu.html

    • Opozícia, alebo koalícia... povedal:

      Myslím, že neide o to kto z nich si to dovolí, ale o to, že nielen my učitelia, ale ani ľudia pracujúci v iných profesiách by si nemohli dovoliť bezdôvodne a beztrestne opustiť svoje pracovisko a navyše ešte za to dostať mzdu… Mnohokrát ani ak ich niekto slovne, či fyzicky napáda (ako našich “chudákov” poslancov) …. je mi z politiky a z politikov naozaj zle (slušne povedané)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.