Zuzana Suchová (corobim.sk): S našim projektom plánujeme chodiť do škôl

corobim.sk - logoProjekt čo Robím je podobne potrebný zlepšovák ako Addwork. Ponúka videá pre študentov, rodičov a školy, v ktorých zbežne približujú svoju prácu ľudia rôznych povolaní. Trochu som vyspovedal Zuzanu Suchovú – nositeľku myšlienky a vízie:

Tibor: Zdravím, Zuzana. Už pri Addworku som sa vyjadril, že mi je približovanie práce študentom videorozhovormi veľmi sympatické. No a keď už sme pri Addworku, ako sa vzájomne vnímate? Ste kamoši? Alebo skôr konkurencia? Alebo niečo medzi tým? 🙂

Zuzana: Dobrý deň, Tibor. 🙂 Oba zlepšováky vznikli nezávisle na sebe takmer v rovnakom čase. Stretli sme a vieme o sebe. Každý projekt si ide svojou cestou.

Tibor: Predpokladám, že už máte spätnú väzbu od vašich používateľov. Aká je? Kto sú vaši fanúšikovia? Môžeme niektoré reakcie citovať?

Zuzana: Hlásia sa nám dobrovoľníci, ozvali sa nám firmy, že chcú s nami spolupracovať. Dostávame tipy na respondetov do videí. Naši fanúšikovia, podľa štatistík google analytics či facebook statistic sú mladí ľudia vo veku od 13 do 34. Nech sa páči pridávam pár citácií:

„Často som na to myslela, že človek pri výbere školy reálne netuší, aké povolanie si vyberá. Chcela som ísť na geodéziu, ale neuvedomila si ťažkú fyzickú prácu, chodenie na týždňovky a pod. Za väčšinou povolaní vidíme, len ružový obláčik výhod. Je super, čo robíte a držím Vám palce!“ Miška, podporovateľka počas kampane Reštart Slovensko 2013

„Najviac ma potešil projekt corobim.sk. Videla som podobné projekty v zahraničí a milo ma prekvapilo keď prišiel aj k nám. Už som im poslala niekoľko návrhov mladých ľudí, ktorý si našli svoje využitie v spoločnosti.“ Hana Skljarszka, mládežnícka delegátka OSN  v článku Čo sa nám v roku 2013 páčilo? Naj projekty, nápady i konferencie, mladez.sk

„Skvelý projekt so skvelou víziou, stretávam sa s tým v praxi, kde skvelí mladí ľudia potrebujú aj takúto podporu . Držím palce a rada prispejem nejakou pomocou.“  Zuzana Janíková, koučka, UPC BROADBAND SLOVAKIA, s.r.o.

„Výborne, čo robíte, chválim…moja poklona…V stojatých slovenských HR a iných vodách konečne nový prúd… Všetko dobre.“ Rudo Hauzer, H EFFECT, spol. s r.o.

„Cez Jakuba Ptačina som sa dostal na Vašu web stránku. Máte ju veľmi pekne spravenú, zaujímavé a pútavé videá. Verím, že môžu byť veľkou inšpiráciou pre všetkých ľudí, ktorí sa rozhodujú o svojej ďalšej kariére. Aj mňa ste inšpirovali, za čo ďakujem. Klobúk dolu a držím palce vo Vašej iniciatíve.“ Lukáš Bakoš, Maxman Consultants, s.r.o.

 corobim.sk - Jakub Ptačin

Tibor: Vyberáte si do videí ľudí, o ktorých viete, že sú vo svojej práci dobrí. Ale čo keby sa prihlásil obyčajný človek, o ktorom sa doteraz moc nevedelo? Dali by ste mu šancu? Ako by si ho lovkyňa mozgov z vášho tímu preklepla? Existujú na to špeciálne postupy?

Zuzana: Na začiatok sme do našich videí oslovili ľudí, ktorých osobne poznáme. Teraz sú na stránke už aj firemné videá, ktoré vzišli zo spolupráce so spoločnosťami. Tu si firma vyberá ľudí – zamestnancov, podľa vlastného kľúča.

Tibor: Keby vás jeden učiteľ z Liptovského Mikuláša požiadal o malú prezentáciu pre žiakov, prišli by ste? 🙂 Robíte také niečo pre školy po celom Slovensku?

Zuzana: S našim projektom plánujeme chodiť do škôl a veríme, že to bude v blízkej budúcnosti. Pracujeme na koncepte takýchto prezentácií. Zatiaľ, ak nás niekto z učiteľov požiada, určite niečo vymyslíme.

corobim.sk - Tomáš Bertok

Tibor: Ako sa k vášmu nápadu, točiť interview so zamestnancami, stavajú zamestnávatelia? Vítajú ho, alebo sú skôr opatrní?

Zuzana: Už čoskoro na našej stránke budú videá jednej veľkej spoločnosti. Sledujte nás. 🙂

Tibor: Pripravujete testovanie vašej aplikácie “Na aké povolanie sa hodím?”. Môžete prezradiť niečo konkrétnejšie?

Zuzana: Aplikáciu pripravuje v spolupráci s Výskumným ústavom detskej psychológie a patopsychológie a má uľahčiť mladým ľuďom výber budúceho zamestnania. Po jej zverejnení bude užitočnou pomôckou žiakom, študentom, učiteľom, výchovným poradcom i  verejnosti. Nie je to len psychologický test, ale aj hra, ktorá má pomôcť žiakom zorientovať sa vo svojich záujmoch a viesť ich k samostatnému vyhľadávaniu informácií o školách a povolaniach súvisiacich s oblasťami, v ktorých dosiahli najvyššie počty bodov na internete a v printových médiách. Metodika prispieva k formovaniu obrazu o sebe. Je východiskom pri rozhodovaní o vlastnom kariérnom smerovaní, formulovaní krátkodobých a dlhodobých plánov.

Tibor: Ďakujem za rozhovor a prajem celému tímu radosť z práce. 🙂

Zuzana: Ďakujeme za možnosť byť na ini.sk. 🙂

corobim.sk - Juraj Kemka

Share
Tento obsah bol zaradený v Čo to hovoríte? a označkovaný ako , , , , , , , . Zálohujte si trvalý odkaz.

3 odpovede na Zuzana Suchová (corobim.sk): S našim projektom plánujeme chodiť do škôl

  1. Spätné upozornenie: Zuzana Suchová (corobim.sk): S na&scaron...

  2. Anton povedal:

    Vynikajúci počin. Kedysi som navrhoval v škole u nás, aby sa pre ôsmakov a deviatakov organizovali rozhovory s ľuďmi z firiem, no nemal to kto organizovať. Toto je vynikajúci počin, lebo dôvod, prečo si mnoho ľudí vyberá odbory, ktoré si vyberajú a ktoré su často úplne nepodstatné je ten, že nemajú predstavu o tom, čo sa v iných odboroch robí a tak zo strachu si vyberú to najľahšie – sociálnu prácu a podobné veci. Tieto videa malo dávno natočiť ministerstvo školstva a mali byť súčasťou výučby na konci 8. a začiatku 9. ročníka. Držím palce, nech to vyjde!!!

  3. Spätné upozornenie: Čo priniesol týždeň 3. 3. – 9. 3. 2014 | Chceme vedieť viac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.