Zvieracia farma: Je po všetkom…

Na farme to vrelo. Zvieratá, ktoré mali vzdelávať mláďatá ostatných, mali tak zlé podmienky, že sa začali oprávnene búriť.

Vytvorili si spoločenstvo, označili sa modrými stužkami a pustili sa do boja za lepšie podmienky pre seba i vzdelávané mláďatá. Keď si to všimli prasce z radov tzv. starých odporov, „pridali“ sa (nie je vylúčené, že z politických dôvodov, keďže pri moci boli v tom čase praváci).

Došlo k výmene vlády a k moci na farme sa dostali ľaváci. Zo dňa na deň už vzbura nebola z pohľadu starých odporných prasiat nijako osožná, ba priam naopak, bola doslova nežiaduca. Uskočiť odrazu by bolo príliš nápadné a mohlo by to stáť staré prasce priazeň mnohých zvierat a možno i teplé miestečko v maštali, súčasne si zreteľne uvedomovali, že vlna odporu začína narastať a treba sa nejako dostať k opratám, aby bolo možné v prípade potreby všetko zastaviť a pomôcť tak ľavorukým priateľom vo vláde. Pre všetky tieto príčiny sa aj naďalej angažovali a nenápadne pasovali do úlohy hlavného organizátora štrajku.

V pondelok 26. 11. 2012 začal na farme neobmedzený štrajk… v zápätí ktosi zatiahol opraty a bolo po všetkom…

Alebo?

Ilustračná fotka: geograph.org.uk

Autor článku: Dávid Králik

Share
Tento obsah bol zaradený v Čo na to teta školníčka, Na poli tyká a označkovaný ako , , , . Zálohujte si trvalý odkaz.

Jedna odpoveď na Zvieracia farma: Je po všetkom…

  1. Spätné upozornenie: Milí učitelia, je toto koniec? | ini.sk - alternatíva k rutine

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.